Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

І знову про користь сквалену. Тема, про яку можна говорити вічно

У природі величезна кількість корисних і важливих для людського організму речовин. Серед них є, як широко відомі, що купаються в променях слави вітаміни — наприклад, С, Е, А та інші — так і не настільки відомі, але важливі речовини. Які несуть чи не більше користі, ніж відомі вітаміни.

Серед подібних маловідомих, але вкрай важливих речовин на особливу увагу заслуговує сквален. Це чи не фантастична хімічна сполука, навіть невеликий обсяг якої дозволяє домогтися дива. У прямому сенсі цього слова.

Шанувальникам амаранту сквален відомий — вони хоча б чули про нього. Ті ж, хто ще не стикався з амарантом, можуть і не знати про існування цієї хімічної сполуки.

Адже саме в амаранті знаходиться рекордна кількість сквалену — від 6 до 8 відсотків. Що і робить амарант однією з найбільш цінних культур — забутої на деякий час, але він вривається в раціон людей, що прагнуть продовжити молодість і забезпечити здоров’я свого організму. До того ж, амарант — ідеально підходить тим, хто бажає дотримуватися безглютенової дієти.

Багато століть тому амарант був основною культурою в ацтеків, інків, майя. Саме насіння цієї рослини використовували індіанці в своєму раціоні. Хоча, природно, про вміст великої кількості відомих нині речовин вони просто не здогадувалися. Але зате вони знали, що вживання амарантової їжі робить їх тіло сильнішим, міцнішим, молодшим.

Коли вперше дізналися про сквален: трохи історичної правди

Не знали індіанці і про сквален. Оскільки вперше ця речовина була виявлена ​​японськими дослідниками в печінці глибоководної акули. Очолював групу вчених Цудзімото Міцумаро. Це сталося майже 100 років тому. Тоді вони не знали, що це за речовина — якась нова, невідома хімічна сполука.

Однак пізніше, вивчивши його більш ретельно, вони встановили, що у сквалену величезна кількість позитивних властивостей. Тому речовина стала користуватися великою популярністю і використовуватися в косметології, медицині і т.д.

Зокрема, було встановлено, що при попаданні всередину організму разом з їжею або медикаментами, дозволяє забезпечити профілактику безлічі захворювань. Якщо говорити більш детально про користь сквалену, то він забезпечує:

 • боротьбу з канцерогенами, що викликають онкологію;
 • підтримання молодості клітин;
 • нормалізацію роботу серцево-судинної системи;
 • підтримання імунітету і т.д.

Але найважливіше — сквален повністю безпечний в будь-якій концентрації і практично будь-якій кількості. Природно, в розумній кількості.

Як було встановлено, з точки зору банальної біохімії дослідники встановили, що сквален є природним ненасиченим вуглецем. Однак для забезпечення стабільності стану сквалену потрібні атоми водню.

Організм людини складається практично на 80% (в залежності від віку) з води, а контактуючи з нею, сквален звільняє кисень, що і забезпечує насичення клітин киснем. Так що не дивно, що в окремих випадках цю речовину прийнято називати «вітаміном кисню».

Глибоководні акули мають можливість виробляти сквален самостійно. Але тут все просто — вони живуть занадто глибоко, кисню їм не вистачає, а потім сквален і допомагає їм насичувати організм киснем.

Що було встановлено пізніше

Результати досліджень японських вчених не те, щоб відкрили нову віху в науці. Однак вони дозволили зробити наступний крок. Оскільки пізніше було встановлено, що сквален продукується в організмі практично всіх живих істот, у тому числі і в людському тілі.

Сквален в організмі не тільки насичує клітини киснем, а й забезпечує:

 • протимікробну;
 • антиканцерогенну;
 • фунгіцидну дію.

А це дуже важливо! Оскільки нестача кисню в людському тілі провокує передчасне старіння, появу пухлин, в тому числі — онкологічних. Зате достатня кількість сквалену в організмі забезпечує омолоджуючий ефект — клітини не так швидко старіють, а ще наділяються здатністю протистояти вільним радикалам.

Крім того, достатня наявність сквалену — це гарантія відмінної роботи імунної системи, завдяки чому людина набагато краще протистоїть різноманітним вірусним та інфекційним захворюванням.

В результаті численних досліджень було встановлено, що оптимальний рівень концентрації сквалену в організмі людини — це 250 нанограмм на кожен мілілітр крові.

У людському організмі, як і в організмі глибоководних акул, сквален продукується в печінці, а також активно виділяється з шкірними секретами, тим самим виконуючи захист і знезараження.

Що цікаво — сквален відрізняється підвищеною стійкістю до різних миючих засобів і воді. Було встановлено, що сквален виявляється навіть на відбитках пальців працівників лабораторій, а ті приділяють особливу увагу чистоті.

Подальші лабораторні дослідження дозволили встановити, що сквален можна вважати однією з похідних вітаміну А речовиною. Яка, при контакті з холестерином забезпечує природний синтез вітаміну D і підвищує ефективність транспортування інших вітамінів, їх з’єднань в будь-які частини і клітини людського організму.

Сквален, як революціонер: де використовується ця речовина

Поява сквалену стала чи не справжньою революцією. Оскільки ця речовина, з огляду на її неймовірно корисні властивості, стали активно застосовувати в різних сферах:

 • в фармацевтиці;
 • в дієтології і здоровому харчуванні;
 • в косметичній промисловості.

Зокрема, косметичні продукти, у складі яких присутній сквален, відрізняються підвищеною ефективністю, оскільки корисні складові такої продукції активно проникають всередину шкірного покриву.

Варто відзначити і той факт, що косметичні засоби з скваленом в складі відрізняються ранозагоювальним ефектом. Тому вони добре підходять для людей, які мають різні проблеми з шкірним покривом. Наприклад, тим, хто страждає від псоріазу.

Сквален і алкілгліцероли: вірні супутники, що доповнюють один одного

Дослідники відзначають і той факт, що одним із супутників сквалену є так звані алкілгліцероли (АКГ). Це вкрай корисні ефіри жирних поліненасичених кислот.

Як вдалося встановити в результаті досліджень, навіть мінімальне число АКГ дозволяє досягати неймовірних результатів. Зокрема, алкілгліцероли забезпечують цілісність, еластичність мембран клітин, що відповідають за імунітет людини. Тобто, підвищується здатність протистояти різним захворюванням.

Вчені встановили, що найбільше алкілгліцероли присутні в крові новонароджених і дітей до 1-го року, яких мами годують грудьми. Оскільки мами буквально через молоко передають своїм діткам АКГ. Оскільки малюкам вкрай важливо мати, як можна більше алкілгліцеролів, оскільки вони ще не звикли до навколишнього світу.

А ось коли організм сформується остаточно, він буде самостійно продукувати і АКГ, і сквален. Хоча тут є невелика обмовка. Коли людина досягає віку в 20-ть років (трохи раніше чи пізніше — в залежності від особливостей організму), його потреба в сквалені зростає. Оскільки організм не здатний виробляти його самостійно, то важливо правильно скласти свій раціон харчування, щоб в ньому в достатку були присутні продукти, які постачають речовину.

Всі переваги сквалену. Навіть ті, про які ви не здогадувались

1. Сильний адаптоген. Що це означає? Це означає, що сквален підсилює здатність людського організму протистояти різним несприятливим умовам і впливам.
2. Очищувач. Сквален дозволяє позбавити кров, шлунково-кишковий тракт, нирки від накопичених продуктів розпаду, токсичних речовин і сполук.
3. Стимулятор клітинного росту. А також він забезпечує позитивний вплив на стан здоров’я людини.
4. Борець з поганим холестерином. Сквален істотно знижує негативний вплив на організм поганого холестерину. Речовина не дає поганому холестерину відкладатися в кровоносних судинах, що перешкоджає утворенню холестеринових пробок.
5. Продовжує молодість. Сквален, насичуючи клітини киснем, перешкоджає передчасному старінню і дозволяє продовжити молодість.
6. Бореться з бактеріями. Сквален бореться з бактеріями, нездоровою флорою. Тому він відмінно допомагає відновити нормальну діяльність шлунково-кишкового тракту. Наприклад, існує ряд досліджень, які доводять користь амарантової олії (в якій міститься сквален) для лактобактерій і біфідобактерій.
7. Нормалізує продукування гормонів.

У яких продуктах харчування присутній сквален: безкровні методи отримання найважливішої речовини

Спочатку, після відкриття сквалену, під загрозу потрапила популяція глибоководних акул. На них почалося справжнє полювання — і все заради отримання унікальної речовини. Глибоководні акули стояли на межі повного винищення. Але, на щастя, вчені задумалися над тим, з чого ще можна отримувати сквален.

Крім того, в печінці акули містилося всього близько 1,5% сквалену, а тому його вартість була надзвичайно високою, а потребу в ньому задовольнити не виходило, незважаючи на все активніше «полювання» і знищення акул.

Однак дослідникам вдалося виявити сквален відразу в декількох природних джерелах. Що дозволило виключити винищення акул. Відзначимо, що речовина виявлена ​​в американському бобрі, в кинкажу, в деяких інших тваринах. Але головне — він був виявлений в рослинних джерелах.

Наприклад, сквален міститься в оливковій олії — там його близько 1%. Чим, можливо, і обумовлена ​​висока користь і ефективність середземноморської дієти. Однак найбільшу кількість сквалену було виявлено в амаранті — від 6 до 8%.

Амарант, як джерело сквалену

Завдяки чому ця культура стала користуватися підвищеним попитом і сьогодні її все активніше вирощують у багатьох країнах світу. Найбільше сквалену міститься в амарантовій олії, яку отримують з усіх частин рослини, але найактивніше з її насіння.

Важливо, щоб олію отримували шляхом холодного віджиму. Тобто, насіння не повинно нагріватися вище температури в 40 градусів. Якщо температура вища — то корисні властивості олії нейтралізуються. Відзначимо, що зараз в Україні навчилися отримувати високоякісну амарантову олію холодного віджиму.

шрот амаранту як лікувально-профілактичний засіб

Крім сквалену, в амаранті міститься величезна кількість корисних, вкрай важливих для людського організму речовин, серед яких:

 • залізо;
 • магній;
 • кальцій;
 • ненасичені жирні кислоти і багато іншого.

Настільки корисний склад, а також наявність сквалену, дозволяє використовувати амарантову олію для лікування і профілактики різноманітних захворювань. В тому числі, олія протистоїть раковим клітинам.

Амарантова олія і сквален: підбиваючи підсумок

Використання амарантової олії — відмінний спосіб продовжити молодість, покращити імунітет, підвищити загальну якість життя. Благо, олія може використовуватися в різних стравах. Наприклад, в якості заправки для будь-яких салатів. Також її можна додавати в каші, в інші страви. Головне — не нагрівати її, інакше, як було сказано вище, її корисні властивості просто нейтралізуються під дією високої температури.

Крім амарантової олії рекомендується використовувати і інші продукти. Наприклад, зелень, насіння, борошно. Амарантове борошно ідеально підходить для приготування випічки будь-якого типу. Користується попитом і амарантовий шрот. Він також неймовірно корисний, незважаючи на те, що після віджиму олії в ньому залишається значно менше важливих речовин, але все ж більше, ніж у багатьох звичних продуктах.

Купити амарантову олію, як і інші продукти з амаранту, ви можете на нашому сайті — у нас представлена ​​тільки високоякісна продукція, що відповідає всім вимогам і нормам.

2 комментарияЗалишити коментар

Доброго дня! Скажіть будь ласка: я маю невеликі камінці у жовчному міхурі чи я не можу вживати жодних продуктів з амаранту, це буде небезпечно для мого здоров’я? Я прочитала про корисні властивості цієї рослини і дуже хотіла б спробувати від інших хворіб, але боюся за протипоказання.

Марта, 01.07.2019

  Доброго дня, Марта! Вам потрібно порадитись з своїм лікарем. Про амарант кажуть, що він не заборонений при Вашій хворобі, а не рекомендований. Тому якщо лікар Вам дозволить спробувати, то вводьте помаленьку амарант у свій раціон і слідкуйте за своїми відчуттями, спочатку амарантові продукти можуть давати легку тошноту. Амарант містить сквален, який насичує кров киснем, тому може давати такий ефект. Будьте здорові!

  Світлана, 03.07.2019

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-