Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарантова олія: засіб проти раку і для чищення тендітних деталей

Спочатку мова піде, перш за все, про сквалеон, один з найбільш важливих компонентів амарантової олії. Тут багато хто може заперечити, що сквален міститься в кількох видах рослинних олій — оливковій, пальмовій, гарбузовій, зародків пшениці. Однак в кожній з них його кількість різна, і тільки в амарантовій — найбільше, до 15 відсотків, що дає більше шансів на перемогу над захворюваннями, в тому числі онкологічними. При цьому дана органічна сполука володіє термостійкістю і не зникає з олії навіть при нагріванні. Унікальні властивості амарантової олії зі скваленом використовуються в різних галузях: при виготовленні лікарських препаратів, косметики, засобів по догляду за крихкими елементами сучасної техніки.

 

Чим цікавий сквален і його вплив на організм

 

сквален як важлива частина процесу насичення клітин киснем

Його часто називають «вітаміном кисню». Справа в тому, що Squalen слабо насичений вуглеводнем і для рівноваги потрібні атоми водню, і він їх отримує, потрапляючи у водне середовище. Така властивість дуже важлива для життєдіяльності організму, оскільки сквален міститься в шкірі людини і відповідає за обмінні процеси на клітинному рівні. В результаті реакції вивільняється кисень, яким і здійснюється насичення клітин. При цьому кисень і водень, проходячи через клітинну мембрану, виділяють енергію. Встановлено також, що в шкірі дитини концентрація сквалена є максимальною. До слова, він повністю безпечний в будь-яких концентраціях. Нормальна концентрація сквалена в крові людини, визнана вченими, — 250 частин на мільярд, або 250 нанограмм на мілілітр. Встановлено також, що сквален стійкий до води і миючих засобів, — наприклад, позитивну пробу на сквален дають навіть відбитки пальців співробітників наукових лабораторій, що приділяють, як відомо, підвищену увагу гігієні рук.

Сквален має протимікробні, протиканцерогенні, протигрибкові, іммунокорегуючі властивості. Він активізує регенерацію клітин, зміцнює імунітет, допомагає при інфекційних і вірусних захворюваннях. Дана органічна сполука покращує транспортування поживних речовин по організму, сприяє швидкому загоєнню ран, і це особливо важливо для людей, які хворіють на псоріаз, нейродерміт, екзему. Досліджуючи властивості сквалена в амарантовій олії, вчені встановили також, що завдяки впливу даної сполуки відбувається наступне:

  • підвищується стійкість організму до несприятливих умов;
  • поліпшується вироблення гормонів;
  • очищається кров, шлунково-кишковий тракт, нирки від вільних радикалів;
  • виводиться «поганий» холестерин;
  • поліпшується еластичність і пружність дерми;
  • омолоджуються клітини.

Крім того, медики вважають сквален перспективною молекулою в онкології.

Однак експериментальним шляхом доведено, що властивості сквалена в амарантовій, як в іншій рослинній олії, в складі якої він є, можуть, що називається, не спрацювати. Відбувається це в тому випадку, якщо кров густа і містить занадто велику кількість еритроцитів. Діаметр капіляра судини, яка підходить до клітки, дорівнює діаметру і розміру самого еритроцита, а якщо один еритроцит злипається з іншим (густа кров), клітина не отримує необхідного харчування і поступово вмирає. Це є однією з причин старіння. Тому важливо, щоб організм регулярно поповнювався достатньою кількістю вологи (25-30 мл на 1 кг живої ваги).

Безумовно, потреба в унікальній речовині сквалеоні з часом тільки зростає, тому важливо завжди піклуватися про своєчасне отримання ресурсу з продуктів харчування, засобів з високим вмістом сквалену. Незважаючи на те, що сквален виявлений в кількох рослинних оліях (наприклад, в оливковій олії холодного віджиму його міститься близько 1%), але в амарантовій олії міститься в залежності від сорту і технології отримання олії до 15% сквалену. Тому амарантова олія, зерно, з якого вона добувається, за вмістом сквалену займає перше місце. Можна також додати, що сквален вилучають з олії рисових висівок, пшеничних зародків.

 

Промислове використання компонентів амарантової олії

 

амарантова олія як сировина для створення нових матеріалів

Найбільш поширеними сферами використання амарантової олії і в його складі сквалена та інших компонентів є косметична і фармацевтична промисловість, виробництво засобів гігієни і харчових добавок. Акцент робиться на сквалені, а також на протеїні, жирних кислотах Омега-3, вітамінах. На тематичних сайтах, різних форумах можна побачити чимало відгуків про чудодійну силу амаранту, олії з його насіння щодо боротьби проти різних хвороб, для омолодження, схуднення. Стійкий ефект спостерігається і при прийомі всередину препаратів на основі амаранту, споживанні добавок, використанні зовнішніх засобів.

Однак області застосування амарантової олії, виділених окремо його складових навіть викликають іноді здивування: настільки вони різноманітні, і різноманітність тільки посилюється з часом, оскільки регулярно проводяться біомедичні дослідження, спрямовані на пошук речовин для створення нових матеріалів. Сьогодні потреба в амарантовій олії існує, наприклад, у виробництві засобів по догляду за комп’ютером: вона рідке, термостабільна і не втрачає свої властивості при нагріванні агрегату або зниженні температури повітря. До слова, самою амарантовою олією, як і будь-якою іншою рослинною, змащувати деталі комп’ютера або ноутбука не рекомендується. Крім того, на основі амарантової олії виробляються засоби для обробки крихких металевих інструментів, захищаючи останні від окислення.

При проведенні біохімічних досліджень встановлено, що високим ступенем стійкості володіє не тільки сквален, але і олеїнова кислота — мононенасичена жирна кислота омега-9. Вона допомагає боротися проти онкологічних, аутоімунних і запальних захворювань, сприяє загоєнню ран. Олеїнова кислота також входить до складу кремів, лосьйонів, миючих засобів, зокрема, мила, допомагає шкірі утримувати вологу і виступає в ролі захисної плівки. У милі, наприклад, олеїнова кислота виступає емульгуючим компонентом, і таку ж роль вона відіграє в гумах. З амарантової олії олеїнову кислоту виділяють для харчової промисловості і виробництва там ароматизаторів, для целюлозно-паперової промисловості — для виробництва целюлози, для металообробки — в якості мастильно-охолоджувальної рідини при металорізальних операціях, а також для виробництва спеціальних сумішей, необхідних при формуванні точних поверхонь ущільнювачів .

У складі амаранту цінуються також лектини, незважаючи на те, що за своєю природою вони в організмі можуть заподіяти шкоду, але цих сполук в амаранті міститься незначна кількість і їх вплив нейтралізується цілою низкою корисних речовин, тому споживання продуктів з амарантом є цілком безпечним. Отримані з амаранту лектини широко використовуються в імунології, клітинній біології та дослідженнях раку, оскільки вони володіють біологічними ефектами, такими як імуносупресія, мітоген і цитотоксичність. Іншими словами, речовина відіграє роль біомаркера, своєрідної вакцини, речовини, що використовується для дослідження ракових клітин на здатність останніх розростатися. Така властивість речовини як цитотоксичність використовується для виготовлення препаратів, які запускають процес некрозу всередині злоякісної клітини, і в результаті пошкоджується оболонка, ядро та інші компоненти клітини, що веде до її загибелі.

При дослідженні складу амаранту встановлена також незвичайність властивості такої речовини як амарантін. Це не тільки потужний антиоксидант, збагачений природним червоно-фіолетовим пігментом, але й засіб для дослідження стану пухлин. Оскільки амарантін дає забарвлюючий ефект, він використовується в якості маркера для дослідження товстої кишки при онкологічному захворюванні і передракових станах в цій області. Медики вважають амарантін корисним засобом, який служить своєрідним доповненням при проведенні колоноскопії — процедури обстеження товстої кишки.

Існує більше 60 видів і від 4000 до 6000 сортів амаранту, і все частіше вони стають предметами різних досліджень. Інтерес до амаранту тільки зростає, і особливості рослини впливають на його попит, який збільшується у всьому світі. Прогнозується, що тільки виробництво олії, найціннішого продукту переробки амаранту, протягом останніх п’яти років виросте на 9%.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-