Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амінокислоти у амаранті та їх користь для здоров’я людини. Частина ІІ

Ознайомтеся з продовженням огляду по наявності важливих амінокислот, що входять до складу амаранту. Всього в «зерно Бога» входить 18 амінокислот, серед яких є незамінні та ті, що синтезуються у тілі за певних фізіологічних умов. Але ми зупинимося на тих, відсоток яких  в амаранті більше, чим у багатьох інших продуктах харчування. Перша частина –  у попередньому матеріалі.  

7. Лізин.

Одна з важливих незамінних протеїногенних амінокислот, яка грає велику роль для підростаючого організму. Лізин бере участь у формуванні кісток, тому продукти з його вмістом повинні бути в дитячому раціоні. Крім цього, лізин стає цінною складовою при боротьбі з вірусними інфекціями. Він допомагає у попередженні сезонних респіраторних захворювань. У фармацевтиці його призначають для боротьби з герпесом та проти проявів остеопорозу. Лізин бере участь у створенні антитіл, ферментів й покращує хімічний склад крові. Ця амінокислота – один з чинників омолодження людських органів, і зокрема, шкіри — тому що запобігає недостатньому виробленню колагену. Після довгих тренувань спортсмени повинні вживати продукти з високим відсотком цього хімічного компонента для швидшого відновлення м’язів. Наше тіло вбирає лізин з тваринних продуктів, таких як риба, червоне м’ясо та яйця. Присутній він і в рослинній їжі – соя, картопля та амарант. Добова норма лізину для людей – від 1 до 3 грамів. Стільки його міститься у 170-400 грамах амарантової крупи.

8. Фенілаланін

Також належить до незамінних амінокислот й теж бере участь у синтезі білків та нейромедіаторів. Через це продукти, що містять фенілаланін, потрібно вживати для формування м’язових тканин та для зміцнення пам’яті та при різних видах інтелектуальної праці. Ця амінокислота також позитивно впливає на  психічний стан, тому штучні препарати фенілаланіну призначають при депресіях, та апатії. Легкий знеболювальний ефект дає можливість долати болі, що виникають в результаті психосоматичних порушень. Таке складне завдання амінокислота виконує, бо приймає участь у виробництві гормону щастя – дофаміну. А коли людина відчуває себе більш життєрадісною, то й самопочуття покращується навіть у тих, хто має хронічні хвороби. Амарантове зерно, крім великого набору корисних хімічних мікроелементів, має й цю чудову амінокислоту – 0,5 г на 100 грм. Це дуже високий показник вмісту цієї амінокислоти, хоча традиційними джерелами  фенілаланіну вважають рибу, червону ікру, молочні продукти та тверді сирі. Є гіпотеза, яка ще потребує додаткових наукових досліджень, що фенілаланін прискорює метаболізм та сприяє зменшенню апетиту  у людей, що активно займаються фізичними вправами.

9. Аргінін

Ця амінокислота ще відома під назвою L-аргінін та дуже відома серед лікарів, які призначають штучні аналоги для вирішення різних проблем зі здоров’ям у своїх пацієнтів. Не дивлячись на доступність біологічних добавок L-аргінін, людський організм може отримувати його з багатьох продуктів харчування: м’ясо, яйця, волоські горіхи, молоко, бобові, рисова, гречана й пшенична крупи та, звичайно – амарантове зерно. Добова норма амінокислоти коливається відносно віку, фізичного та ментального навантаження, сезонних періодів року, коли зростає витрата енергії для боротьби імунітету з вірусними інфекціями. Але у будь-якому разі доросла людина повинна отримувати до 6 грамів аргініну щоденно. Рахувати потребу в аргініні через споживання амарантових страв дуже легко – на кожні 100 грм крупи, листя чи олії припадає приблизно 1 грм аргініну. Хімічна сполука покращує: витривалість при заняттях спортом; стан людей з проблемами коливання тиску – нормалізує кровоток; розумовий та фізичний розвиток  дітей; загальний стан у вагітних; у критичні моменти, пов’язані з травмами та різними захворюваннями; навіть спортивні результати на змаганнях. Цікавий факт — L-аргінін є умовно незамінною амінокислотою, бо у складний для організму час тіло самостійно синтезує цю унікальну речовину, щоб заповнити її різкий дефіцит.

10. Глутамінова кислота

Так, ця кислота, що, мабуть, відома, кожній господині на кухні, а не лише хімікам, лікарям чи студентом, що вивчають біологію. Адже у багатьох приправах додається сполука глутамат натрію, який є підсилювачем смаку. При виробництві продуктів харчування часто додається штучно створений аналог, тому, мабуть, цієї амінокислоти сучасне людство отримує у великих кількостях. Але й потреба у  ній теж немаленька: 16 грамів на дому , або – 25% від усіх потрібних амінокислот, що чекає наш організм – це (S) -2-амінопентандіоєва кислота (хімічна назва). Є глутамінова кислота й в амарантовій крупі, пластівцях, зелені та в амарантовій олії. Ця речовина потрібна майже усім системам людського тіла, але найбільше – для плазми крові, мозку, м’язам та нервовій системі. Вона стимулює окислювально-відновні процеси в головному мозку, приймає участь у нормалізації обміну речовин, є профілактичним засобом при гіпоксії, виводить зовні зайвий аміак, тощо.

11. Серин

Також важлива хімічна сполука, що бере участь у створенні білків і відноситься до аліфатичних оксімоноамінокарбонових у загальній класифікації амінокислот. Слід зазначити, що серин розпадається при нагріванні, тому його краще вживати у продуктах, що не потребують варіння. Щоб отримати з амаранту цю амінокислоту, додавайте його листя до салатів або вживайте свіжу амарантову олію. Серин виробляється організмом й самостійно за умови достатньої кількості білків у раціоні людини. Це багатофункціональний компонент, що виконує унікальні завдання для нашого організму: відповідає за передачу нервових імпульсів в мозок; діє, як легке знеболювальне та загалом покращує інтелектуальні здібності; приймає участь у засвоєнні вітамінів та інших мікроелементів у кишківнику; у синтетичній формі застосовується для лікування психічних захворювань та порушень сну;  відновлює шкіру та кісткові тканини; має проти віковий ефект та ще цілий ряд інших важливих функцій. Так як серин, що пропонується фармацевтичними виробниками, має інколи протипоказання, то краще його отримувати з натуральних джерел харчування, якими, у першу чергу і є амарантові продукти.

Крім амінокислот, що наведені у двох частинах наших матеріалів (стаття по цій темі частина І – за посиланням), є й інші не менш важливі. Прочитайте перелік усіх хімічних речовин, що входять в амарант і ви пересвідчитеся, що це – справжня зелена аптека, що насичує наше тіло усім необхідним, що треба для тривалого та здорового життя.

 

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-