Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Вигідніше ніж соняшник: амарант вирощують все більше українських фермерів

Рентабельність вирощування амаранту в два рази перевищує рентабельність соняшнику. Про це повідомляє портал agroday.com.ua. За інформацією видання, українські фермери все активніше цікавляться колоритною і незвичайною для країни культурою.

Обумовлено це високою рентабельністю, а також постійно збільшується попит, що перевищує чинну пропозицію на українському ринку.

Висока врожайність при високій ціні

Середня врожайність амаранту становить 20 центнерів з гектара посівної площі. Вартість тонни амарантового зерна стартує від 25 тисяч гривень, але може бути і вищою, залежно від якості продукції. Наприклад, органічний амарант коштує від 35 тисяч гривень за тонну. Тому з одного гектара посівної площі легко отримати 50 тисяч гривень.

Однак і показники врожайності — не межа. 20 центнерів з гектара площі — це тільки нижні показники. Цілком реально збирати і до 50 центнерів, і навіть більше.

У чому особливість культури

Амарант відрізняється стійкістю до посухи, а тому його можна вирощувати в усіх областях України.

Ще одна позитивна характеристика рослини полягає в тому, що вона являє собою відмінний попередник для сівозміни, істотно покращує врожайність грунту.

Хоча виростити урожай не так вже й просто. Слід дотримуватися певних правил, враховуючи всі особливості рослини:

  • амарант не переносить заморозків, а сходи з’являються лише при досягненні ґрунтом температури в 12-14 градусів;
  • проте до цього періоду року в верхніх шарах грунту залишається мало вологи;
  • варто відзначити і особливості висівання амаранту — насіння повинне розташовуватися не глибше 2-х сантиметрів.

Є певні вимоги і до грунтів. Культура погано сприймає кислі, збіднені грунти. А ось родючі грунти дозволяють вирощувати рослину навіть без обробки удобреннями.

В даний час в Україні офіційно займаються виробництвом амаранту більше 30-ти фермерів та фермерських господарств. Більшість вирощують рослину на площі в кілька гектарів, але є й ті, хто засіває великі площі — до 150 гектарів (такі господарства розташовуються на Закарпатті).

Амарант в світовій економіці

Окремо відзначимо той факт, що переробка амаранту в світі — це високорентабельне виробництво. Щорічний оборот в цій галузі досягає 500 мільйонів доларів.

Амарантова олія все частіше використовується у виробництві косметики і лікарських препаратів.

Шліфована крупа амаранту стала улюбленою стравою багатьох шанувальників здорового харчування.

2 комментарияЗалишити коментар

Так, соняшнику в Україні дуже багато. В Херсонській області бачив всюди вздовж дороги. Взагалі сівозміни немає. А амарантом можна зробити сівозміну без втрати прибутку.

Михайло, 04.11.2018

    Так, Ви праві! І нажаль, соняшник у нас зараз вирощується з використанням великої кількості хімічних добрив. А амарант значно перевищує соняшник і по смаку і по користі. Соняшникову та амарантову олію, на мою думку, навіть не можна порівнювати. І, звичайно ж, амарант так не виснажує землю, як соняшник.

    Світлана, 05.11.2018

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-