Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Виробництво амарантової олії в Україні: у нас навчилися отримувати олію при температурі 40 ° C

Сайт УкрАгроКонсалт з посиланням на БізнесЦензор повідомляє, що в Україні освоїли виробництво амарантової олії при 40 градусах Цельсія. Запустили таку виробничу лінію брати Андрій і Сергій Шведови, що займаються вирощуванням і переробкою амаранту. Як відзначають на сайті, ця культура ще рідкісна для нас, але стає все більш популярною.

Амарант не такий популярний в Україні, як того хотілося б. Незважаючи на його високу харчову цінність. Багато хто навіть не чув про амарант, хоча добре знайомі з його «диким» різновидом — амарантом запрокинутим або щирицею, яка є бур’яном.

Золото ацтеків! Амарант, як культурна рослина була відома ще вісім тисяч років тому. Він був чи не головною харчовою культурою в Південній і Центральній Америці. Амарант культивували інки і ацтеки. А ще його називали «золотом ацтеків».

Амарант відрізняється високими:

 • поживними;
 • цілющими властивостями.

Незважаючи на те, що він малознайомий широкому колу людей, його популярність серед агропромисловців зростає. Оскільки рослина вважається перспективною культурою, її вирощування  є економічно вигідною справою.

Особливою цінністю в складі амаранту є сквален. Він забезпечує переміщення кисню всередині тканин і клітин, насичення киснем органів. Що позитивно відбивається на імунітеті, запобігає передчасному старінню. Також сквален корисний після проведення хіміотерапії.

Як інженер і айтішник стали виробниками олії

Сергій Шведов за освітою інженер. Він був здавальним механіком по системах живучості на авіаносці «Адмірал Кузнєцов». Потім звільнився і став створювати устаткування для млинів — вельми успішне, бо воно активно продавалося.

Андрій Шведов — працював в області it. Він створив перше українське онлайн-казино, але незабаром після цього вийшов Закон, який забороняє азартні ігри і довелося закривати своє дітище. Андрій перекваліфікувався і займався трейдингом в Болгарії, організовував фестивалі і навіть створив рок-клуб, а також рок-групу під назвою «Проспект Миру».

Одного разу Сергій прийшов в гості до Андрія і розповів йому про амарант і олію з нього. Андрія зацікавила культура. Разом з братом вони стали вивчати питання, продумувати різні схеми. Потім почався виснажливий пошук інвесторів — на це пішло більше двох років.

На щастя, в Україні їм вдалося знайти людину, яка повірила в амарантову олію, і інвестував в підприємство сотні тисяч доларів. Брати створили спеціальне міні-обладнання для виробництва олії з насіння амаранту.

Починати було важко. Спочатку проводили багато експериментів, щоб досягти оптимального результату. Їм постійно говорили, що отримувати олію з насіння при температурі в 40 градусів неможливо. Але вони не падали духом і прагнули до мети.

Зверніть увагу! Чому саме така температура? Тому що вкрай важливо отримувати олію холодного віджиму. Вона є найбільш цінною і якісною.

Сергій Шведов самостійно розробив обладнання. Йому навіть дали назву «Лінія відбору зародка амаранту». Примітно, що обладнання продовжують удосконалювати і модернізувати.

Перший результат

Першу амарантову олію холодного віджиму апарат Шведова видав в січні 2016 року. І тоді ж брати дізналися, що до цього в Україні ще ніхто не робив олію при такій температурі.

За їх словами, одержувана за іншими технологіями олія, не така цінна. Адже саме холодний віджим дає можливість зберігати найцінніші, важливі елементи в кінцевому продукті.

Андрій Шведов каже, що до недавнього часу він був упевнений — сировина для виробництва олії, амарантове зерно, можна брати практично де завгодно. Однак більш глибоке вивчення теми, складу зерна, дозволило зрозуміти, що найбільш якісну сировину вирощують саме в Україні. Зокрема, український амарант перевершує закордонні аналоги за такими показниками, як:

 • жирнокислотний склад;
 • кількість сквалену;
 • вміст інших елементів.

Тому Шведови воліють працювати саме з українськими виробниками амаранту. Зараз брати працюють під брендом власної компанії Shvedov.

Створення Асоціації виробників амаранту, як важливий крок у просуванні культури

У 2017 році з ініціативи Олександра Дуди була створена Асоціація виробників амаранту України. Саме Олександра і обрали головою Асоціації. Це дозволило істотно покращити просування амаранту і розвиток даної сфери. Адже тепер всі фермери познайомилися один з одним. Там же, на зборах Асоціації, брати познайомилися з фермерами.

Як говорить статистика, вже в 2018 році амарантом було засіяно понад 1 гектар посівної площі. Брати вже уклали контракти на викуп майбутнього врожаю, необхідного для виробництва високоякісної амарантової олії.

Компанія з виробництва амарантової олії знаходиться в Миколаєві

Створене братами підприємство по переробці амаранту розташоване в Миколаєві. На ньому — впроваджена передова система безпеки продуктів НАССР. Також отримано сертифікат «Органік Стандарт». На даний момент в компанії працює майже 20 людей.

Як розповідають брати, всі, хто влаштовуються до них на роботу, буквально закохуються в амарант. А ось ті, хто не зміг полюбити цю рослину, залишають компанію за власним бажанням. Нинішні працівники знають про амарант практично все.

Виробництво знаходиться під наглядом відеокамер. Адже важливо відстежувати весь процес, оскільки все, що виробляється на підприємстві, потім потрапляє до людей, які будуть вживати цей продукт.

Плани зі створення нових підприємств

Оскільки насіння амаранту вимагають певної підготовки до переробки, вони спочатку відправляються на міні-комплекс, розташований в Дніпрі. Власником комплексу є Олександр Дуда. Там насіння проходить кілька етапів:

 • сушку;
 • підготовку;
 • калібрування.

Найближчим часом планують відбудувати повноцінний амарантовий кооператив, однак для цього їм доведеться шукати інвестора, готового вкластися в створення сучасних сховищ у південній частині України.

Зате в даний час Асоціація виробників амаранту працює над просуванням культури в маси.

Андрій Шведов розповідає, що поширеним стає таке захворювання, як целіакія, тобто непереносимість білка. При цьому багато людей навіть не підозрюють про її існування і про те, що теж хворі. Як результат побічної дії целіакії — розвиток інших захворювань. «Є дітки з аномаліями мозку. Якщо їм давати глютен, то це погіршує лікування. А амарант — безглютенова культура. Він не просто корисний, а лікувальний».

Ще одна причина, по якій Андрій буквально закохався в амарант, полягає в його багатогранності. Амарант можна використовувати в різних сферах:

 • в харчовій промисловості;
 • в косметології;
 • в фармацевтиці;
 • в виробництві корму для тварин.

В цілому ж, культура є фактично безвідходною, що підвищує її рентабельність. З насіння амаранту отримують:

 • олію;
 • борошно;
 • пшоно;
 • пластівці;
 • шрот.

З продуктів рослини виробляють ліки, спреї, олії і гелі, інші косметичні засоби.

Та й в цілому — культура високоприбуткова. Ось реальні цифри за 2016 рік:

 • врожайність — 20 центнерів з гектара;
 • дохід з одного гектара посівної площі — понад 40 тисяч гривень;
 • в даний час вартість однієї тонни зросла до 30 тисяч гривень.

Андрій Шведов розповідає, що амарант стійкий до сухої погоди, а ще чудово насичує грунт азотом. До того ж, українські селекціонери вивели нові хороші сорти. На думку Андрія, саме український амарант — кращий в світі. Тому в українських фермерів — чудові можливості для експорту зібраного врожаю з високою доданою вартістю.

З огляду на, що попит на амарант і амарантову олію в останні роки в усьому світі тільки зростає, все це дозволяє говорити про те, що брати вчасно зайняли нову прибуткову нішу. Адже в азіатських країнах амарантова олія використовується для лікування, а в країнах Європейського Союзу немає настільки якісної продукції, як виробляє Україна.

100 тонн масла на місяць і це не межа

Сьогодні українські фермери вже збирають відмінні врожаї амаранту. Компанія братів Шведових проводить закупівлю дуже якісної сировини, але закуповвує різне насіння, в залежності від того, в якій лінійці продукції буде використовуватися олія — в органічній або в традиційній.

Щомісяця виробнича лінія виробляє 100 тонн амарантової олії, але вже до кінця року брати збираються вийти на показник в 250 тонн на місяць.

При пропуску зерна через створену братами лінію відбору зародків, вдається отримати:

 • 50% пластівців від загальної маси сировини;
 • 20% борошна;
 • і 30% зародків.

Саме зародки перенаправляються в прес, який і віджимає олію. В результаті виходить 4% олії з кожної тонни зародків, а все інше — кормова макуха, яка використовується в виготовленні кормів для тварин.

Є і ще одна технологія, відповідно до якої отримують:

 • 50% шліфованої крупи;
 • 20% борошна;
 • 30% зародків.

Однак даний метод не такий продуктивний в розрізі отримання олії. Вдається добути тільки 1,5% амарантової олії. Однак така технологія має і свої плюси, оскільки вона дозволяє одержувати унікальну для європейських країн крупу. Як розповідає Андрій Шведов, під час поїздок по Європейських країнах він закуповував різні зразки крупи і з’ясував, що там продається просто зерно, але не крупа. І ціна такого зерна — від 6 євро за 500 грам.

Спроба використовувати закордонне обладнання

На своє виробництво брати збиралися закупити іноземне обладнання, щоб отримати більший вихід амарантової олії. Однак в такому обладнанні віджим проводиться при температурі від 60 градусів і вище. Тому якість олії в результаті поступається тій, що брати віджимають на своєму апараті.

Як розповідає Андрій, їх олія має свій особливий запах. І це завдяки саме холодному методу віджиму. Одного разу вони перегріли його, і в той момент відчули характерний горіховий запах, про який багато хто говорить. Але у випадках, коли дотримуються технології і не перевищують температури, горіхового аромату немає.

В даний час продукцію компанії братів Шведова можна знайти в багатьох профільних українських магазинах. Але вже найближчим часом вони збираються вийти на зарубіжний ринок: «Починаємо співпрацю з чеською компанією. Вони виступатимуть дистриб’юторами. Торгують на ринках В’єтнаму, Нігерії, Катару. А ми поки на етапі виходу на ринок. Чекаємо замовлення від Китаю». Як каже Андрій, 6 місяців поставок в Китай дозволять повністю окупитися бізнесу.

Зараз на ринок виходить багато нової продукції, виготовленої на основі амарантової олії. Наприклад, до такої продукції відносяться:

 • мазі від опіків;
 • амарантові капсули і свічки;
 • мазі від тріщин;
 • олії від випадіння волосся і для зміцнення нігтів.

А ще Андрій Шведов зазначає, що саме їх з братом компанія перша стала виробляти олію міліацин (віджимається з проса) холодного віджиму. На даний момент обсяги її виробництва не такі великі, як хотілося б, але розвиток є. «Співпрацюємо з київською компанією з виготовлення гідрогелієвих пов’язок від опіків. Взагалі в компанії весь упор — на холодний віджим маломасляних культур»- додає Андрій.

І, закінчуючи розповідь, говорить, що крім олії проводиться випуск таких продуктів, як борошно, крупа, олія конопель, чорного кмину, пшона. Зараз брати налагодили успішну співпрацю з пекарнями, компаніями, що займаються виробництвом макаронної продукції. В майбутньому планується відкрити власну мережу пекарень, в яких будуть готуватися хлібобулочні вироби безпосередньо з амарантового борошна.

5 комментариевЗалишити коментар

Доброго дня! Скажіть будь-ласка при скількох градусах отримують амарантову олію за технологією Європейських країн? І чим відрізняється олія отримана при 40 градусах від олії, яку отримали при вищій температурі?

Vitaliy, 26.06.2018

  Доброго дня, Віталій! Є різні методи виготовлення амарантової олії, може використовуватися, як холодный, так и гарячий віджим. Перший проводиться при звичній, кімнатній температурі повітря. Другий, гарячий, передбачає підвищення температури до 60 градусів, що підвищує загальну продуктивність. Але при 60 градусах вбиваються деякі корисні речовини. При 40 градусах зберігається більше корисних речовин.

  Світлана, 02.07.2018

Доброго вечора! Бачу, що в Україні стрімко розвивається виробництво продукції з амаранту, можливо і ціна на амарант трохи знизиться. Поки бачу в еко-магазинах досить дорогу олію з амаранту, але чи можна довіряти її якості не впевнена…

Оля, 03.11.2018

  Доброго дня, Оля! На жаль, поки не відомо нічого про зниження ціни на амарант, так як загалом ціни на все, що потрібне для вирощування та збору амаранту лише зростають. Звичайно, дуже хочеться, щоб амарант став більш доступним для всіх, адже сьогодні його ціна відносно висока. Хоча, з огляду на користь для здоров’я, вартість продукції не можна вважати зависокою. Є надія на зниження ціни хіба з тієї причини, що вирощування амаранту стає все більш популярним серед фермерів. Якісну олію Ви можете знайти на нашому сайті, ми гарантуємо якість нашої продукції http://shop.amaranth-health.com

  Світлана, 03.11.2018

Доброго дня! Збираюся сіяти амарант на 27 га. Насіння сертифіковане, еліта «Харьковський — 1». Потрібна допомога в вирощуванні культури (технологічна таблиця), та шукаю покупця під врожай 2019 року. Дякую

Павло, 08.04.2019

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-