Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Водорості Nostoc commune для органічного живлення рослинних культур

Мова піде про один з найкращих варіантів для удобрювання ґрунту органічним способом. Як нам з вами зрозуміло, все вже придумала за нас природа. Треба лише мудро скористатися тим, що вона пропонує, а не відкидати старанну роботу неньки людства, над якою вона трудиться від моменту виникнення життя на цій планеті. Сучасні вчені, що створюють хімічні добрива, наче збилися в дорозі до пошуку компонентів для досягнення кращих врожаїв. Поняття «швидші та більші врожаї» стало першорядним, а теза — «безпечні та біодоступні для людського організму» вже пасе задніх. Але, дякувати Богові, знаходяться науковці, що добре розуміють своє глобальне на цей час завдання: розкриття таємниць хімічних сполук, які б відповідали і вимогам якості до добрив і були б абсолютно безпечними на усіх етапах роботи з ними. Все ж здається просто, як H2O – є вода, то є і життя. Сьогоднішнім аграріям потрібна вода і потрібні прийнятні й екологічні методи стимуляції вирощування рослинних культур. Такі ж безпечні, як теплий літній дощик.

Серед ряду біозасобів для внесення в ґрунт, вчені з різних куточків світу почали звертати увагу на діяльність різних мікроорганізмів, що працюють в тандемі з землею, покращуючи її характеристики у багато разів. Можете згадати дощових черв’яків, що працьовито перебирають міліметр за міліметром грудочки залишків листя, гілочок, трави й виділяють поживний гумус. Але, на жаль, ситуація з великими площами оброблюваних сільськогосподарських угідь така, що вже й живих черв’яків важко зустріти. Не можуть вони змагатися з ядучою агрохімією. Тому проблема переосмислення підходу до поліпшення хімічного складу ґрунту назріла, як кажуть, ще вчора.

Українські вчені вже не один рік випробовували та вивчали водорості, які взаємодіють з органічною складовою. У яких середовищах розвиваються, як можуть передавати корисні речовини та чи можуть протистоять різним грибковим патогенам у відкритому ґрунті. Серед відомих у світі водоростей, у дослідженнях дуже ефективно себе показали одноклітинні колоніальні мікроорганізми – ціанобактерії (NF Algae).  Або ще їх називають азотфіксуючі ґрунтові водорості  Nostoc commune. Щоб їх вирощувати в промислових об’ємах, використовується система біореакторів, де створюються умови, наближені до природніх. Волога, живлення та інші умови, що сприяють активному розмноженню цих мікроорганізмів – робота вкрай клопітка й потребує не лише вартісних технічних засобів, а й виняткового досвіду спеціалістів. Праця у цьому напрямку проходила не одне десятиліття у різних країнах. І саме в Україні хіміки-технологи, досягли таких успіхів у створенні окремого штаму, що тримав би свої властивості на протязі певного часу після внесення на поля.

Після культивування водоростей в біоректорах, увесь їх вміст приносить користь для науки. Вирощені нові колонії Nostoc commune мають стати материнськими для наступних «перинатальних центрів» по розмноженню цих мікроорганізмів. А от більша частина рідини – це дуже цінний концентрат продуктів життєдіяльності азот фіксуючої ґрунтової водорості. Розробники його назвали культуральною рідиною. І саме вона й стає унікальною основою для біодобрива. Жива вода, що дає рослинам друге життя. Пам’ятаєте у казках фабулу про живу та мертву воду? І та й інша потрібна усьому живому. У мертвій – усі мікроелементи, а у живій – життєдайна сила й енергія. Здається, ми присутні в годину, коли казка – це просто реальність науки, що скидує шати усної легенди.

Чи можна взяти цей вид водорості й, самостійно виростити? А потім, отримавши рідину, де вона примножувалась,  поливати город? Теоретично – так! Але, по перше, створити умови для вирощування цього типу Nostoc commune майже неможливо в домашніх умовах. По-друге, для кращої взаємодії з ґрунтом, був розроблений спеціальний штам азотфіксуючих ґрунтових водоростей, що є зареєстрованим та дуже очікуваним засобом для органічного землеробства.

Отже, що ми маємо? Потужний біологічно активний, абсолютно нешкідливий, а навпаки – корисний у багатьох відношеннях, продукт для обробки насіння та ще краще – зеленої маси у період вегетації. При перших випробуваннях цього препарату аграрії були вкрай здивовані його дією. По-перше, тим, що земля у кілька разів довше зберігає вологу – за рахунок підтримки життєдіяльності інших представників біоти у ґрунті. І – що найбільше вразило – на полі, де була оброблена розведеним концентратом смуга з паростками зернових, була згодом на вигляд зеленіша, листя більше й розлогіше. А при експерименті з насінням амаранту – його коріння виросло у кілька разів більше на відміну від зразка без взаємодії з даною ціанобактерією. Вона теж  посприяла тому, що амарант ріс швидше, а паростки були більші. Тому, ці факти наглядно вказують на те, що треба обробляти насіння до посіву, а також обприскувати листя амаранту й інших рослин у період вегетації.

Азотфіксуючі ґрунтові водорості можуть примінюватися разом з внесенням потрібних мікроелементів та окремо від цих заходів. Чудовим чином, цей вид органічних добрив знешкоджує патогенні грибкові інфекції біля кореневої системи чи на стеблах рослин, а не чіпає ті, що є «в дружніх стосунках» з рослинними культурами. Це пояснюється тим, що даний мікроорганізм існує на планеті вже не один мільярд років. Його ДНК навчилася боротися за життя, відштовхуючи хвороботворні особини мікроскопічного біорізноманіття. а корисні — використовувати для налагоджування взаємодії, що збагачують одне одного потрібними хімічними сполуками.

Переваги Nostoc commune, як органічного добрива

  1. Використовуючи концентрат культуральної ґрунтової водорості Nostoc commune, ви вносите в ґрунт біологічно збалансовану кількість макро- і мікроелементів, 17 вільних біологічних амінокислот. Органічний продукт містить  кілька груп стимулюючих ріст рослин: фітогормонів (ауксини, гібереніни, цитокініни), манітол та інших біологічно активних речовини.
  2. Це біодобриво від українського виробника – один з варіантів швидкого відновлення сільськогосподарських земель, на яких порушений баланс поживних речовин внаслідок засухи, зсувів, ерозії, підтоплень, тощо. Для обробки 1 тонни пшениці достатньо 17 млрд.  живих ціанобактерій. Цю суміш для застосування треба розводити водою до робочого розчину. У перерахунку на масу, це зрошення 10-12 літрами робочого розчину однієї тонни зерна.
  3. Фермери також економлять на внесенні синтетичних додатків у період посівної, що добре відзначиться на складі нітратів на кінцевій продукції з полів.
  4. Вже на сьогодні концентрат Nostoc commune пройшов випробування в теплицях та в гідропонній технології вирощування овочів. Результати не просто тихо радують, вони вражають агровиробників з багаторічним досвідом вирощування помідорів, огірків, квітів, різної городини. Зокрема амарант та інші культури, що вирощуються, як мікрозелень, мають шанс отримати кращий результат зростання з новою технологією.
  5. Так як концентрат має консистенцію слизу, то його ще називають колоніальним слизом, який ще й має вологоутримуючу функцію. Кілька областей України впродовж кожного літа рідко коли бачать дощі. Фермери гублять не лише прибутки, а й уже вкладені кошти. Цей унікальний метод допомагає утримувати до 40% вологи на ґрунті. Результат підтверджено аграрними компаніями в польових умовах, коли на протязі кількох теплих місяців на лани не впала жодна краплина дощу.
  6. Після обробки розчином концентрату ґрунт стає більш пухким, що дає корінню рослини більше можливостей отримувати поживні речовини й з повітря.
  7. І найдивовижніше, чим володіють ці водорості, це наявність у складі «сигнальних молекул», які є природною формою допінгу для рослин. Будь-які культури, що отримують цю «живу воду», відкривають свій потенціал на максимальній межі: строки росту, розміри, всотування корисних речовин з навколишнього простору – як з повітря, так і з землі.

Позитивних якостей у цих корисних мікроорганізмів так багато, що ми невдовзі не здивуємося, якщо дізнаємося, що їх будуть транспортувати на Марс для забезпечення астронавтів органічною їжею. Звичайно, спочатку це будуть наукові випробування й багато сторінок звітів. Але то все робота науковців, а для нас з вами дуже цікаво, які зелені технології дозволять швидше освоїти далеку червону планету.


Залишимо ці тези для опрацювання у майбутньому бджілкам від науки. Беззаперечно, що вже зараз культуральні мікробіологічні представники Nostoc commune (ТУ У 20.1-40315814-004:2020) повинні зробити революцію у вирощуванні продуктів харчування суто органічним способом. До цього хіміки й біологи напружено працювали над створенням та продукуванням великої кількості хімічних добрив, добра частина яких негативно позначилася на стані ґрунтів у всьому світі. Тепер черга – за тим, щоб ефективно оновлювати їх, без завдання шкоди землі та споживачам. Тут важливу роль відіграє й альголізація ґрунтів, тобто внесення живої біомаси водоростей у ґрунт. Він «посилює розвиток ґрунтових бактерій-азот фіксаторів в зоні ризосфери». Такі заходи дозволяють уже в перший рік використання отримати підвищення врожаю на 20-30% (згідно зареєстрованих показників), а у наступні – створять умови, які позитивно відзначаться на стані великих земельних площ, що обробляються агропромисловими господарствами. Приємно відзначити, що цей вид добрив природного походження – один з цілого ряду існуючих технологій органічного землеробства, розроблений українськими науковцями та вже представлений на ринку добрив.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-