Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Олія амаранту: зайняті позиції і перспективи

Сьогодні олію амаранту визнано потужним джерелом великого переліку корисних речовин, серед яких особливе місце займає сквален: його тут більше, ніж в будь-якій іншій олії рослинного походження, і в печінці акули, де він був виявлений спочатку. Продукт вважається унікальним також по концентрації інших корисних речовин, і тому його склад залишається в полі пильної уваги дослідників, розробників нових засобів і продуктів в різних галузях.

 

Загальне визнання і його обґрунтованість

 

попит на натуральну косметику як одна з умов зростання світового ринку олії амаранту

На перший погляд це просто світла, прозора рідина з приємним ароматом і смаком. Але вона все частіше використовується в різних галузях промисловості, стає частиною життєдіяльності людини. Зростає популярність амарантової олії і серед населення, і помічено, що все більше людей прагнуть застосувати до себе його чудодійні властивості.

Місцем народження амаранту, з насіння якого люди навчилися видобувати олію, є Центральна Америка, але поступово цю культуру стали вирощувати в самих різних географічних регіонах, а використовувати — не тільки безпосередньо олію, але і продукти, які можна отримати при її виробництві. Сьогодні ринок олії амаранту можна розділити на п’ять ключових регіонів. Це Північна Америка, Латинська Америка, Європа, Близький Схід і Африка та Азіатсько-Тихоокеанський регіон. Сорти для отримання насиченої олії вирощуються в Мексиці, Африці, Індії, Південній Америці, Китаї, Північній Америці, Росії, Україні.

Однак через зростаючи попит на олію з насіння амаранту на косметичних і фармацевтичних ринках основним споживчим ринком вважається Європа, але експерти прогнозують зміну. Оскільки в Північній Америці найбільш популярним стало застосування амарантової олії в харчових добавках, то саме в цьому регіоні до 2025 року складуться найвищі середньорічні темпи зростання виробництва даного продукту.

Збільшенню світового ринку сприяє все більше використання органічних продуктів в косметичній промисловості, оскільки весь час зростає попит на натуральну косметику. Адже в даній категорії ризики прояви алергії, наприклад, зводяться практично до нуля, а кількість випадків, коли досягається стійкий ефект омолодження, зростає.

Тут треба відзначити і вплив фармацевтичної галузі, оскільки також зростаючим попитом користуються натуральні продукти, і практикою доведено їх переваги для здоров’я. При регулярному застосуванні олії амаранту досягається:

 • кращий стан кісток;
 • нормалізація роботи травної системи;
 • зміцнення серцево-судинної системи;
 • поліпшення зору;
 • позбавлення від зайвої ваги;
 • підвищення імунітету.

Тому препарати на основі амаранту і олії з його насіння часто рекомендуються для профілактики та лікування при багатьох захворюваннях.

 

Чому олія амаранту цінується в косметології

 

сквален як один з головних компонентів амарантової олії

Фахівці відразу говорять про сквален, один з головних компонентів складу амарантової олії. Дана органічна сполука є обов’язковою складовою сальних залоз підшкірної клітковини людини, а її головна властивість полягає в насиченні тканин киснем і вітамінами. Одним з яскравих проявів дії сквалена багато хто називає швидке відновлення клітин, і для цього в зонах ушкоджень збирається більша кількість даного з’єднання. При регулярному зовнішньому застосуванні амарантової олії або засобів на її основі сили імунної системи підвищуються в кілька разів: сквален легко всмоктується через шкірні покриви і проникає всередину організму. Навіть при зовнішньому застосуванні сквален захищає від надмірного випромінювання, радіації, перетворюючись на вітамін D.

Унікальність амарантової олії визначається також входженням до його складу вітаміну E в найбільш активній (токотріенольній) формі. У більшості рослинних олій даний вітамін міститься в пасивній (токоферольній) формі, і однією з особливостей другого з’єднання є низький рівень його засвоєння організмом, і в клітини проникає тільки незначна частина даної речовини. Вітамін E саме в токотріенольній формі найбільш активно нейтралізує дію вільних радикалів, які спричиняють передчасне старіння шкіри, пришвидшують старіння клітин всього організму.

У олії амаранту містяться також інші речовини, які благотворно впливають на шкіру. Це провітамін A, вітаміни групи Д, B1, B2, поліненасичені жирні кислоти. Тут можна зупинитися на значенні омега-3 поліненасичених жирних кислот, завдяки проникненню яких в шкіру відбувається ряд позитивних змін. Це:

 • запобігання розвитку шкірної алергії;
 •  збереження колагену, який відповідає за пружність шкіри і попереджає появу передчасних зморшок;
 • усунення акне, прищів і слідів від них;
 • активізація загоєння шкірних покривів;
 • зникнення лущення і сухості шкіри;
 •  зменшення свербежу та запалення шкіри голови при лупі;
 • захист шкіри від шкідливого впливу сонячних променів;
 • розщеплення жирів і виведення токсинів;
 • збереження вологи всередині шкіри.

Тому засоби, до складу яких входить амарантова олія, корисні для захисту, детоксикації, зволоження, пом’якшення, живлення шкіри. Ефект залежить від концентрації найважливіших речовин. Так, в одних засобах на частку сквалена, наприклад, припадає 1%, а в інших — більше 50%. Вважається, що в засобах для жирної шкіри його дійсно досить в кількості 1%, для нормальної — в межах 12,5-15%, а в засобах для сухої шкіри та 50+ кількість сквалену може бути максимальною. Але в будь-якому випадку після нанесення засобу формується антибактеріальний бар’єр.

Амарантова олія додається не тільки в при виготовленні засобів по догляду за шкірою. Так, з додаванням амарантової олії, багатої скваленом, розроблена зубна паста, що володіє лікувальним ефектом, а також створені креми і гелі, які продовжують дію парфумерних виробів (духів, одеколону, туалетної води), і при цьому на 50% збільшується тривалість збереження аромату. В цілому засоби з додаванням амарантової олії вважаються парафармацевтиками (космецевтитками), тобто засобами, які займають місце між косметичною і фармацевтичною сферами.

 

Цінність амарантової олії для фармацевтичної галузі

 

амарантова олія для боротьби із захворюваннями

Амарантова олія сьогодні входить до складу різних лікарських препаратів, і підставою для цього є унікальні властивості продукту. Акцент робиться на один з найважливіших компонентів цієї олії — сквален, оскільки дане з’єднання насичує тканини киснем, необхідним для здорової життєдіяльності всіх органів і систем. Сквален має антиоксидантну активність, ефективно впливає на зниження загального холестерину і холестерину ліпопротеїнів низької щільності (відповідальних за виникнення атеросклераза), на збільшення ліпопротеїдів високої щільності, пов’язаних зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань.

Окрему групу важливих з’єднань представляють фітостероли: їх зміст в амарантовій олії досягає 2% (причому, всі вони є похідними сквалена). Так само, як сквален, фітостероли мають здатність знижувати рівень холестерину в крові. Розрізняють до 5 типів фітостеролів, і, наприклад, один з них — стигмастерол — сприяє нормалізації секреції шлунково-кишкових залоз, бере участь в лікуванні кон’юнктивіту, тонзиліту, бронхіту і навіть гострого апендициту.

Цінними в біологічному відношенні є ненасичені жирні кислоти: лінолева (Омега-6) і ліноленова (Омега-3): їх в амарантовій олії до 50%. Вони запобігають утворенню жирових бляшок на стінках судин. Навіть просто вживаючи масло амаранту з їжею, можна знизити показники артеріального тиску.

Вітамін Е, що міститься в амарантові олії, бере участь в біосинтезі холестерину, знижує ризик захворювань серця, допомагає зміцнити стінки капілярів, позбавляє від судинних сіточок, зменшує вираженість синців під очима, стимулює живлення волосяних цибулин, запобігає розшаруванню нігтів. Він також підвищує апетит, потрібен для нормалізації менструального циклу у жінок і підтримки організму в клімактеричний період, чоловікам він рекомендується для підвищення потенції. На основі токоферолу (вітаміну Е) і його похідних створено ряд препаратів, дія яких спрямована на зниження вмісту холестерину в крові, а також для лікування та профілактики виразки шлунка, виразкового коліту.

На основі сквалену, отриманого з амарантової олії, створено низку лікарських препаратів і засобів для лікування та профілактики захворювань шкіри і слизових оболонок, опіків 2 і 3 ступеня, трофічних виразок, псоріазу, пролежнів і попрілостей, хвороб порожнини рота, а також ряд протипухлинних ліків. Створено також препарати, які захищають організм від наслідків радіоактивного опромінення. За висновком кількох медичних центрів і клінічних лікарень, амарантову олію можна успішно застосовувати при комплексному лікуванні ряду клінічних захворюваннях, а також рекомендувати її в якості біологічно активної добавки до їжі.

Препарати з оптимальним вмістом амарантової олії позбавлені побічних явищ, і є настільки безпечними, що багатьма медиками розглядаються як харчові продукти та компоненти здорового, профілактичного харчування. І препарати, і сама амарантова олія швидко і ефективно засвоюються.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-