Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Тенденції розвитку світового ринку амаранту — частина ІІ

В нашій державі за останні 5 років посіви амаранту збільшилися у 6 разів. Це дійсно радує, але наш ринок амарантових міг би розвиватися набагато швидшими темпами. Що українським підприємцям у агросекторі не вистачає для експериментів із сортами амаранту на своїх земельних угіддях? Точно, не фінансових ресурсів, а скоріше, рішучості братися за складне вирощування амаранту. Це, на перший погляд, воно потребує більш прискіпливої уваги й технічних засобів. Насправді, культивувати цю рослину й доводити до товарного вигляду не складніше кукурудзи, рапсу чи озимої пшениці. Краще почати зараз, чим потім не встигати за іншими країнами, що вбачають в амаранті велике майбутнє та цікавий комерційний потенціал.  

Продовження, частину першу читайте у посиланні чи у розділі статті — у попередньому матеріалі за датою.

Біологічне розмаїття роду Amaranthus, придатного для вживання людьми

Біологи зібрали інформацію про понад 70 видів рослин і на сьогодні це – одна із самих знайомих культур, хоча й не найбільш вживаних. Дикий представник присутній на кожному континенті — частіше з ним проводиться боротьба, як з бур’яном. Але в деяких країнах навіть городній низькорослий амарант використовують у їжу та у фітотерапії.
За кілька тисячоліть селяни та селекціонери відібрали найбільш життєздатні сорти, що витримують складні погодні умови. Важливий чинник відбору є також висока врожайність.  Три представники амарантових були одомашнені завдяки масивному об’єму волоті з насінням й розгалуженим листям.

Ці рослини на сьогодні розповсюджені у таких частинах світу:
  • Мексика та Центральна Америка: види A. cruentus та A. hypochondriacus,
  • Південноамериканські Анди:  види  а A. caudatus.
  •  Китай, Південно-Східна Азія, Південна Індія, Західна Африка та країни Карибського басейну:  листяні види: A. blitum, A. spinosous та A.tricolor.
  • Європа та частина Азії, у тому числі Україна — Amaranthus cruentus, Amaranthus hypochondriacus і Amaranthus caudatus.(детальніше про сорти, що використовуються у нас, читайте у матеріалі на нашому сайті)

Різні способи використання амаранту позитивно впливають на комерційну вигоду.

Системи виробництва подвійного використання, які використовують зелене листя, а також насіння амаранту, є дуже перспективними для дрібних фермерів у всьому світі. Листя є важливим джерелом поживних речовин для продажу на сировинному ринку. А насіннєвий матеріал забезпечує вищий дохід. Використовуючи процес дефоліації, дрібні підприємства виявили  спосіб подвійного використання насаджень окремих сортів. Уточнення:  дефоліації — це, коли під час активного росту зі стебел видаляється до 50% листя, яке використовується для годівлі худоби чи для реалізації його через торгові мережі у вигляді салату. Потім пізніше – збирається врожай вже стиглого зерна. Так, при цьому рівень врожайності дещо знижується, але загальні прибутки вищі ніж, якби плантації амаранту використовували лише для одного етапу збору сировини.

Китай, північна Америка та Індія – величезні споживчі ринки для амаранту.  

Висхідний попит на речовину сквален, який видобувається переважно з продуктів амаранту, за оцінками західних економістів, стимулює ріст регіонального ринку, головним чином через властивості речовини. Сквален відомий, як протизапальний, антиокислювальний та анти віковий засіб.
Північна Америка – є дуже перспективним ринком для виробників продукції з великим вмістом рослинного білка. Біологічно-активно речовини амаранту також закриють потребу в нових лікарських засобах, бо зростання фармацевтичної галузі, в першу чергу базується на відомих продуктах, які мають найбільш чисельний перелік корисних речовин. Ще ніколи цілозернові не давали стільки варіантів використовування у різних напрямках споживчих ринків. Амарант все змінює, бо готовий нагодувати людей, лікувати їх та забезпечити кормом тваринництво.
За прогнозованим показником показник CAGR на ринку в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні становить 12,0% за той самий період (2015-2025 рр.). Ці території готові зрости до приблизно 44,0% загального доходу до 2025 року. Цьому сприяє поступове зростання наявних доходів населення та його розширення. Найбільш жваво відреагує ринок Індії та Китаю.
Засоби проти старіння стали найпопулярнішим сегментом засобів особистої гігієни завдяки збільшенню споживання серед дорослих вікових груп у Китаї. Ці фактори, поряд із високими розробками КНДР та впровадженням інноваційних продуктів роблять регіональний ринок вигідним для світових гравців.
До речі, саме олія набуде найвищого рівня попиту серед китайських споживачів. А Латинську Америку очікує значне зростання цін на олійну сировину амаранту.

Ринок амаранту у світі

            Темпи зростання ринку амаранту до 2025-го року

 

Ключові світові виробники амарантової олії, борошна та суперфуду:
Найбільш серйозними гравцями серед виробників продукції з амаранту є компанії:  Amr Amaranth A.S, Amaranth Bio Company, Amaranth Nord, Proderna Biotech Pvt. Ltd, Flavex Naturextracte Gmbh, корпорація Nu-World (Nu-World Foods), Nans Products PVT. LTD., Irel, Spol. S.R.O, Flaveko Trade Spol. S.R.O, Dk Mass S.r.o ..

 

 

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-