Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Тенденції розвитку світового ринку амаранту – частина І.

Починаючи з 2014-го року ринок амаранту взяв позицію до зростання. І вже на 2017-ий рік загальні світові показники сягнули 5,88 млрд. доларів США. І в найближчі 5 років такий приріст  активно йде до збільшення об’ємів продажів, згідно показника CAGR на 11,3%.  В чому ж причина такої стрімкої динаміки зростання споживчого інтересу до амаранту?

Наведемо основні чинники, що сприяють відновленню інтересу до амаранту, який знайомий людству 4 тисячі років, але ще не набував такого промислового значення у всьому світі, як на початку 21-го сторіччя:

 

Амарант для людей старшого віку.

В першу чергу, цю рослину більш поширено почали використовувати у продуктах харчування, фармацевтиці та косметологїі для провоження періоду активного життя у людей, які вже зіштовхнулися з проблемами старіння свого організму. Амарант має значну перевагу перед іншими зерновими для людей похилого віку. Адже саме ця категорія осіб починає більш ретельно вивчати своє меню, уникаючи продуктів з простими вуглеводами та клейковиною. Боротьба із віковими захворюваннями дуже стає залежною від того, що на обідньому столі пенсіонерів. Їм потрібна збалансована їжа з повним набором мікроелементів, високоякісним білком та рядом корисних жирів. Тому амарант приєднується до тенденції зростання геріатричного населення у світі, якому для підтримання самопочуття потрібні якісна їжа с високою біологічною цінністю. Бути енергічними та працездатними якомога довше хочуть сьогодні літні люди.

Поширення вегетаріанських вподобань у їжі.

Кращому попиту на амарант стає й неймовірно швидка популяризація страв веганської кухні. Тому несподівано для цієї зернової культури відкрилася приваблива перспектива росту попиту. Можна відмітити, що така ситуація складається в країнах з будь-яким рівнем економіки. Більше розвинені — мають ресурси для закупівлі амарантового асортименту, а країни з меншими доходами своїх громадян вимушені вирощувати цю культуру для внутрішніх потреб. Взагалі, більш свідома увага до свого здоров’я призводить до збільшення використання природних джерел продуктів харчування. Люди почали масово відмовлятися від синтетичних замінників. І це теж забезпечує зміцнення ринкової позиції амаранту.

Роль соцмереж в розповсюдженні інформації про органічні види овочів, фруктів та злакових.

Як і раніше, амарант найбільше споживають переважно в Центральній Америці. Зі зростанням великої ролі інформаційних систем, про користь амарантових страв дізнаються одночасно більше чоловіків та жінок у різних куточках світу. Про роль органічного харчування розповідають сотні й тисячі фахових спеціалістів по дієтичному харчуванню у своїх блогах та у відео. Покупці все частіше шукають на продуктових полицях упаковки з відміткою «органічне». Зокрема, частіше цікавляться амарантовим зерном, пластівцями, олією та готовими смаколиками на основі амарантового борошна чи поп-корну. І відбувається це останні декілька років у Європі, Північній Америці та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Фармацевтична та косметична галузь підтримує розвиток  ніші з органічним походженням речовин.

Сквален в олії амаранту корисний для фармацевтичних цілей завдяки його властивостям антиокиснення, омолодження клітин, а також зміцнення імунної системи. Він стає розповсюдженим для профілактики онкологічних захворювань, а також для їх лікування. Амарантові складники стають бажаними в біологічно-активних продуктах для здоров’я та в засобах по догляду за шкірою й волоссям. Олія та екстракти з молодого листя – з легкістю приєднуються до трендів органічної косметики для зовнішнього використання та вживання всередину. Цікавість фармацевтів та виробників органічної косметики до цієї рослини зростає, тому відшкодовуються додаткові ресурси на дослідження амаранту й створення нових видів товарів у цій сфері. Незважаючи на економічний негаразди 2020-го року, косметична індустрія кинула виклик світовій рецесії, просуває перспективні бренди й проникає в країни, що розвиваються. Амарант з’являється в нових портфелях пропозицій товарів, щоб зробити їх привабливими для споживачів. І натуральність та біодоступність органічної сировини завойовує ще більшу кількість своїх прихильників.

Амарант – цікавий для торгівельний рітейлів завдяки зростанню попиту та рентабельності продуктів харчування з нього.

Конкуренція на світовому ринку буде лише зростати. Відбувається перерозподіл тих видів експортної продукції, яка стала бажаною через ряд вищеперерахованих причин. Компанії шукають способи вирощування органічних культур з досягненням прибутковості та об’ємів продукції. З’являються нові підприємства, що готові надавати продукти харчування за кращою ціною, але з їх «гарантованою хімічною чистотою». Багато компаній поглинаються гігантами агросфери, створюються нові аль’янси, капітал вкладається в більш перспективні види рослинництва.  На увесь цей процес буде діяти те, як постачальники та виробники сировини зорієнтуються у нових тенденціях  купівельної активності, які в основному зосереджені в США, Китаї та Італії.
Нижче наведена таблиця світових країн-виробників амаранту на 2017-2025 рік – ті, що досягли високого рівня продажів амаранту та націлені на збільшення відсотку цієї культури серед інших зернових. Приємно відзначити, що Україна входить в цей перелік і, сподіваємося, що з кожним роком буде жваво підіматися у цьому рейтингу вище.

Світові-виробники-амаранту

За матеріалами www.grandviewresearch.com

Продовження — частина ІІ у наступній публікації.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-