Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Що таке амарантове борошно?

Амарантове борошно — чи не ідеальний продукт, що дозволяє готувати смачну і корисну випічку. На українських прилавках воно з’являється все частіше. У деяких містах навіть почали випускати амарантовий хліб для широкого кола покупців.

Пропонуємо вашій увазі статтю, опубліковану на одному з іноземних сайтів, в якій детально описуються переваги амарантового борошна.

Ароматне і корисне борошно

Амарантове борошно — борошно з високим вмістом білка, яке не містить глютену, широко використовуване в давнину цивілізаціями ацтеків та інків за часів доколумбової Америки.

Для отримання амарантового борошна зерно розмелюють в порошок. Хоча технічно амарант не можна вважати зерном. Амарант дозволяє отримувати мускатне, зернисте борошно, яке ще описується як горіхове, земляне і трав’янисте.

Білок борошна амаранту є високоякісним продуктом, завдяки тому, що в ньому у великій кількості містяться такі амінокислоти, як лізин і метіонін.

Трохи про амарант

Назва амаранту походить від грецького слова «безсмертний» або «вічний». Незважаючи на численні переваги для здоров’я, амарант не претендує на те, щоб наділити своїх користувачів безсмертям. Але його назва обумовлена ​​тим, що його насіння практично не руйнується.

Види зернових сортів амаранту включають Amaranthus caudatus, A. cruentus і A. hypochondriacus. Густі з товстими стеблами рослини досягають максимальної висоти від 90 до 270 сантиметрів.

Насіння, з якого розмелюють борошно амаранту, буває різних кольорів, в тому числі золотистого, коричневого, рожевого і білого, в залежності від виду використовуваного зерна амаранту.

Харчові характеристики

Амарант, який вважається псевдозерном, не пов’язаний з пшеницею або іншими справжніми злаковими культурами. Амарант не тільки забезпечує високоякісний білок-приблизно 17 відсотків за вагою — але також містить багато інших корисних поживних речовин.

Високий рівень вмісту амінокислот лізину допомагає вашому організму правильно засвоювати кальцій з травного тракту. Для тих, хто зацікавлений в збільшенні споживання кальцію, амарантове борошно також містить в два рази більше кальцію в порівнянні з коров’ячим молоком.

Борошно амаранту також багате жирними кислотами і містить токотрієнол, який представляє собою потужну форму вітаміну Е. У борошні амаранту приблизно в п’ять разів більше заліза і в три рази більше клітковини, ніж у пшеничному борошні. Воно також багатий іншими мікроелементами, включаючи калій, фосфор і вітаміни А, С.

Допомога для людей з непереносимістю клейковини

Люди, які відчувають алергічні реакції на продукти, що містять глютен, можуть уникнути або мінімізувати ці неприємні симптоми, використовуючи борошно амаранту в поєднанні з іншими видами борошна, які не містять глютен або мають надзвичайно низький вміст глютену.

Глютен — це білковий композит, який міститься в багатьох продуктах з пшениці та деяких інших злаків.

Сьюзен О’Брайен, автор книги «Безглютенова кулінарія, яка не містить цукру», рекомендує використовувати борошно амаранту окремо для загущення соусів або панірування. Що стосується випічки, вона пропонує використовувати борошно амаранту — 25 відсотків від загального змісту борошна в рецептурах, поєднуючи її з іншим борошном без глютену, таким як борошно з лободи і коричневого рису.

Сильні антиоксидантні властивості

Команда бразильських вчених провела лабораторні дослідження, в тому числі на тваринах, щоб оцінити антиоксидантні властивості Amaranthus hypochondriacus, одного з основних видів, які використовуються для виробництва борошна амаранту.

Випробування in vitro показали, що екстракт насіння амаранту містив адекватні рівні загальної кількості фенолів — природних рослинних сполук — і продемонстрував підвищену антиоксидантну активність.

У дослідженні на лабораторних щурах частину тварин піддавали дії етанолу. У щурів, яких потім годували екстрактом амаранту, було менше пошкоджень печінки, ніж у контрольних груп, які отримували альтернативні корми.

У статті в журналі «Рослинна їжа для харчування людини» у випуску 2009 року дослідники стверджують, що їх результати підтверджують — насіння амаранту є хорошим джерелом фенолів, які надають захисну дію на кров і печінку щурів, які зазнали впливу етанолу.

Підводячи підсумок

Амарантове борошно являє собою ідеальний продукт, що дозволяє готувати смачну, корисну для здоров’я випічку. Борошно стає все більш популярним, затребуваним. Його можна придбати не тільки в магазинах дієтичного харчування, але і в звичайних супермаркетах.

2 комментарияЗалишити коментар

Доброго вечора! Яким на смак виходить амарантовий хліб? Як правильно його готувати? Чи потрібно додавати ще пшеничне борошно?

Олена, 04.03.2019

    Доброго дня, Олена! Амарантовий хліб виходить дуже смачним, з легким горіховим присмаком. У нас на сайті є багато рецептів, в тому числі і приготування амарантового хліба як з пшеничним борошном так і без нього. Амарантове борошно також можете використовувати для приготування будь-якої випічки — вона буде корисною.

    Світлана, 08.03.2019

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-