Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарант: новини за останні місяці

Обсяги вирощування амаранту в Україні істотно збільшуються, зростає і переробка. Деякі підприємства пропонують нові унікальні амарантові продукти. А в найближчий рік буде спостерігатися суттєве зростання сільськогосподарських площ, що виділяються під амарант.

Про це та інше читайте в нашій черговій статті. Ми зібрали найцікавіші новини про амарант за останні кілька місяців.

У 2020 році посівні площі під амарантом збільшаться в 5 разів!
Амарантовий бум в українському сільському господарстві тільки розширюється. З’являється все більше ідей, що стосуються переробки рослини, насіння і виробництва продуктів харчування.

У декількох засобах масової інформації з’явилися дані аналітиків. Вони наводять такі цифри:

 • в 2017 року під амарантом було зайнято всього лише 250 гектарів полів;
 • в 2018 — вже 800 гектарів;
 • в 2019 — посівні площі під амарантом досягли 4 000 га.

Як прогнозують фахівці, в 2020 році під амарант планується відвести близько 20 000 гектарів. Зростання посівів буде п’ятикратним!

Зростання інтересу до амаранту у всьому світі
На думку аналітиків, причиною популярності амаранту серед українських фермерів стало і зростання інтересу до культури на світовому ринку. Завдяки чому з’являються нові можливості отримувати доходи від вирощування амаранту і виробництва продуктів з нього.

Наприклад, ринок амарантової олії досягає 0,5 млрд доларів на рік. А попит на олію амаранту щорічно збільшується на 12%.

У чому користь амаранту
Аналітики відзначають і неймовірні властивості амаранту, його користь для здоров’я людей. Основна унікальна особливість амаранту — підвищений вміст лінолевої кислоти. Ця речовина — дуже важлива для забезпечення оптимальної життєдіяльності людського організму.

Зверніть увагу! Лінолева кислота необхідна для синтезу білка.

Цінна і амарантова олія. У ній міститься велика кількість сквалену. Це натуральне з’єднання, необхідне для нормального ліпідного обміну. Крім того, сквален допомагає запобігти передчасному старінню організму. Раніше сквален вдавалося виділяти тільки з печінки глибоководної акули, але тепер в цьому немає необхідності — амарант здатний задовольнити всі зростаючі потреби людства в цій речовині.

Попередній викуп амаранту
Виробники амарантової продукції, компанії, що спеціалізуються на переробці рослини і насіння, заздалегідь викуповують насіння. Вони укладають контракти з фермерами ще в період посіву рослини. Тому сільгоспвиробники впевнені, що отримають гроші за свою продукцію.

Але аналітики відзначають, що оптимальний розвиток ситуації — поєднати вирощування амаранту і віджимання олії з нього. Так вдасться отримати набагато більше прибутку. Однак, щоб створити підприємство, здатне в рік переробляти до 3 000 тонн насіння, необхідно вкласти в бізнес 4 млн доларів.

Збільшення обсягів переробки в 5 разів: компанія Healthy Generation виходить на новий рівень
Разом з ростом вирощування амаранту спостерігається збільшення і обсягів переробки насіння.

Зокрема, розташована в місті Дніпро компанія Healthy Generation з початку 2019 року суттєво наростила щомісячні обсяги переробки насіння — з 300 до 2 000 кілограм. І в кінці осені планувалося підвищення обсягів в 5 разів. Цю інформацію українським виданням надав директор підприємства А. Сазоновський.

Як зазначає Андрій Сазоновський, вартість сировини — амарантового насіння — досить висока. Саме це і стримує компанію, не дозволяючи ще більше наростити виробництво і зробити амарант такою ж звичною їжею, як відомі крупи — гречка, рис та інші.

Амарантове насіння для переробки компанія Healthy Generation закуповує у виробника — свого постійного партнера, яким є ТПГ «Амарант».

Розвиток амарантової сфери: які продукти вже представлені на полицях українських магазинів
Але не дивлячись на всі стримуючі фактори, вже сьогодні продукція компанії Healthy Generation представлена ​​в 11 відомих українських торгових мережах. Для розширення обсягів виробництва використовується не тільки українська, а й закордонна сировина. Зокрема, це:

 • шоколад з Бельгії;
 • насіння чіа;
 • насіння кіноа.

Як зазначає директор Healthy Generation, плани у підприємства солідні. Планується істотно розширити клієнтську базу. Зокрема, на ринку повинні з’явитися кукурудзяно-амарантові подушечки. Інгредієнтами для їх виробництва є натуральні:

 • молоко;
 • стевія;
 • овочі;
 • та інші.

Healthy Generation: що ще пропонує компанія
Компанія Healthy Generation — досить відома на українському ринку харчових продуктів.

Серед відомих «розробок» компанії:

 • макарони з твердих сортів пшениці з додаванням борошна гречки і амаранту;
 • макарони, що не містять глютен — з рису, амаранту і гречки з додаванням натуральних соків овочів, але без використання пальмової олії, цукру і т.д.

ТПГ «Амарант» прийняла на очистку 2 000 тон амарантового насіння
Ще у вересні торгово-промислова група «Амарант» (м Дніпро) заявила про готовність прийняти на очистку 2 000 тон насіння амаранту. Цю інформацію на початку осені озвучив глава Асоціації виробників амаранту України Олександр Дуда.

Зверніть увагу! ТПГ «Амарант» протягом 2 років активно проводила вивчення технологій переробки насіння амаранту і займалася вдосконаленням технологічних процесів. Також тут була встановлена ​​унікальна лінія з очищення різних агропромислових культур.

Як зазначає Олександр Дуда, Асоціація максимально відповідально ставиться до всіх виробників сільськогосподарської продукції, багато з яких тільки набувають досвіду вирощування та переробки амаранту. Тому вони ще не здатні досягати великих врожаїв.

Було прийнято рішення зберігати діючі закупівельні ціни:

 • 25 тис. гривень за тонну очищеного амарантового насіння;
 • 30 тис. гривень за тонну органічного амарантового насіння;

Однак ТПГ «Амарант» бере на себе всі необхідні для проведення чистки і сушки насіння витрати. Таке рішення було прийнято для того, щоб забезпечити українські переробні підприємства максимально якісною сировиною, що в підсумку дозволить істотно збільшити можливості експорту готової амарантової продукції.

Крім того, за словами Олександра Дуди — зараз стоїть питання про реалізацію масштабного проекту. Його назва «Дніпропетровщина — амарантова столиця». Реалізовувати проект планується на базі відомого підприємства «УкрБіоЛенд». За допомогою цього проекту вдасться створити максимально привабливий інвестиційний клімат, щоб з’явилися можливості організувати переробку органічного амаранту. Зокрема, реалізація проекту дозволить:

 • істотно знизити витрати на логістику;
 • забезпечити максимальний контроль якості продукції;
 • гарантувати відстеження якості на всіх етапах виробництва;
 • досягти мінімальної можливої ​​собівартості кінцевої продукції.

Зверніть увагу! Була досягнута принципова домовленість про впровадження нової технології очищення амарантового насіння на недавно побудованих елеваторах біля Одеси і Миколаєва.

Переробка амаранту в Україні: в цій сфері працює вже 15 підприємств
Як вже говорилося вище, обсяги світового ринку амарантової олії становлять 0,5 млрд доларів. Щороку обсяги ринку підвищуються в середньому на 12%. Але частка України — всього лише 1%.

Таку інформацію надав Олександр Дуда, глава української Асоціації виробників амаранту.

За його інформацією, переробкою амаранту займаються 15 українських підприємств і 2 господарства — з насіння рослини вони виготовляють:

 • борошно;
 • рослинну олію;
 • чай.

Окремої згадки заслуговує Центр з очищення насіння, який функціонує в місті Дніпро.

Завдяки українським підприємствам на профільному ринку недавно з’явилися такі продукти, як:

 • крупа амаранту;
 • амарантові пластівці.

Розвитку внутрішнього ринку амарантового продукції сприяє і зростання площ, виділених під посіви цієї рослини.

Цікавий факт! Очікується, що в 2020 році під амарант буде відведено близько 20 000 гектарів площ. Хоча в 2017 було засіяно всього 250 гектар. Максимум за історію України припадає на 2003 рік — 35 000 гектар.

Фермери Полісся зробили ставку на амарант
Вирощуванням амаранту займаються, як великі, так і невеликі фермерські господарства. Серед останніх згадки заслуговує фермерське господарство Ірини Павлової-Мечкало, розташоване в селі Ремчиці Сарненського району.

Фермер стала вирощувати амарант з кількох причин. Одна з них — невибагливість рослини. До того ж, насіння амаранту дуже корисне. У ньому міститься багато корисних речовин, сполук. В тому числі, незамінні амінокислоти.

Як розповідає Ірина Павлова-Мечкало, амарант не вимогливий до умов вирощування. Його можна висаджувати на різних грунтах:

 • піщаних;
 • глинистих.

Рослина добре переносить нестачу вологи, підвищений вміст заліза в грунті. Нескладно і доглядати за посівами.

До речі, з огляду на ці властивості і особливості рослини, на полях Рівненщини стали активно вирощувати амарант:

 • СГПП «Нове Життя» — 50 гектарів;
 • СГПП «Агро органіка» — 7 гектарів.

Однак все-таки існують певні особливості, які слід враховувати при вирощуванні амаранту, щоб досягти високих результатів. Наприклад, важливо, щоб в грунті містилася велика кількість азоту, калію, фосфору, калію.

За словами Ірини Павлової-Мечкало, вирощування амаранту — прибуткова галузь. Оскільки рослина швидко окупає себе, не вимагаючи додаткових витрат на його виробництво. Зокрема, в 2019 році на посіви було виділено 1,5 кілограма насіння, а урожай склав 2,2 тонни.

На урожай амаранту вже є замовники. Переробні підприємства викуповують урожай заздалегідь. Оскільки насіння може використовуватися в різних галузях. Зокрема, воно застосовується:

 • в фармакології;
 • в сільському господарстві;
 • в харчовій промисловості;
 • і так далі.

Крім того, Ірина Павлова-Мечкало є представником підприємства «Руна», що займається поставками насіння амаранту по всій Україні.

У Херсонській області почали випуск унікальної продукції.

Зустрічайте — медовий амарант

Вікторія Масловська — підприємець, що працює в Херсонській області. Вона розробила і запатентувала новий продукт. Це — медовий амарант. Для його виробництва використовуються амарантове борошно і бджолиний мед.

Як розповіла підприємниця, на створення ідеального рецепта пішло три роки. Однак витрачений час і втрата продуктів того коштували — недавно почався офіційний випуск медового амаранту.

За словами Вікторії, поки медовий амарант буде присутній тільки на внутрішньому ринку. Однак найближчим часом планується вийти і на міжнародний. Зокрема, потенційні споживачі є в Великобританії — з Королівства вже звернулися зацікавлені особи. Медовий амарант був відправлений до Британії на тестування, а спочатку 2020 року очікується візит британців для проведення повноцінних переговорів про подальше партнерство.

В даний момент проводиться сертифікація, як все обладнання, що використовується для виробництва медового амаранту, так і самої продукції. Все це необхідно для повноцінного просування на ринку.

Вікторія Масловська додала, що спочатку довелося шукати інвесторів. Один з них — з США — був готовий вкластися у виробництво, проте вимагав натомість авторські права. Природно, погодитися на такі умови підприємець не могла. Тому для закупівлі обладнання довелося брати кредит, а частково — вкладати особисті вільні кошти.

Особливості виробництва медового амаранту
Не розкриваючи всіх секретів, Вікторія Масловська все ж трохи відкрила таємницю виробництва медового амаранту. Основна особливість — необхідно виключити високі температура. Ні мед, ні амарант не бажано нагрівати більше 40 градусів.

В ході тривалих пошуків оптимальної рецептури і способу приготування встановили, що ідеальний температурний режим виробництва — 37-38 градусів.

У планах — істотне розширення асортименту
Завершуючи розповідь про свою розробку, Вікторія Масловська додала, що в найближчих планах істотне розширення асортименту продукції. Зокрема, вже зараз тестуються розробки, в яких в амарант додаються інші продукти бджільництва:

 • пилок;
 • маточне молоко.

Гранули амаранту: новий напрямок діяльності
В середині осені глава української Асоціації виробників амаранту Олександр Дуда повідомив, що планується налагодити випуск нової продукції — гранул з амаранту.

Основні види продукції з цієї рослини:

 • борошно;
 • крупи;
 • рослинна олія;
 • дитяче харчування;
 • і деякі інші.

Однак уже три підприємства почали виготовляти трав’яні амарантові гранули, для виробництва яких використовується вегетативна маса рослини. Ці підприємства знаходяться:

 • в Донецькій;
 • в Херсонській;
 • в Тернопільській областях.

Як зазначає А. Дуда, у амарантових гранул висока поживна цінність — значно вище, ніж у продукції з люцерни. До того ж, останнім часом спостерігається підвищення попиту саме на амарантові гранули. Оптова вартість одного кілограма такого виду корму — 5 гривень.

Короткий підсумок
З усього вищевикладеного можна зробити логічний висновок — амарант продовжує підкорювати споживачів. Стає все більше амарантової продукції, яка характеризується високою якістю. Вона використовується, як для виробництва продуктів харчування для людей, так і кормів для тварин.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-