Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарант: різновиди прекрасної рослини

На одному із західних сайтів наводиться цікавий матеріал, що розповідає про основні різновиди амарантової культури. Оскільки все більше людей цікавляться можливістю вирощування цієї рослини, ми вирішили адаптувати статтю і опублікувати її на нашому сайті.
Впевнені, що матеріал буде корисний всім, хто цікавиться цією чудодійною рослиною і хоче вирощувати його. Або на своїй присадибній ділянці, або на сільськогосподарських угіддях для реалізації.

Історія походження і поширення

Амарант — одна з найбільш древніх культур, що вирощуються людиною. На даний момент відомо близько 70 видів (як мінімум) цього роду, які зустрічаються на всіх континентах, за винятком Антарктики.
Амарант — це псевдозлакові. Така «класифікація» обумовлена ​​тим, що амарантове насіння виглядають і використовується як злакові, але воно не є таким за своєю суттю.
Назва «Амарантус» походить від грецького і означає «безсмертний» чи «не в’янучий». Хоча назви зустрічаються найрізноманітніші, в залежності від регіону зростання. Наприклад, рослину не рідко називають зерном інків.
Іспанці заборонили вирощування амаранту в XVI столітті через його сильне релігійне значення для індіанців. Після заборони рослина кілька століть перебувала в забутті. Але зараз знову набирає силу, що обумовлено вивченням її цілющих властивостей.
Найбільше біологічне різноманіття амаранту знайдено в Центральній і Південній Америці, але сьогодні рослина зустрічається і успішно вирощуюється на всіх континентах, за винятком Антарктики. Деякі види амаранту також поширюються як польові бур’яни — це дикорослі сорти, з яких не вдається отримувати їжу для людини.

Зверніть увагу! Але такі дикорослі амаранти успішно застосовуються при кормі домашніх тварин. Наприклад, широко відома така різновид, як щириця. Вона використовується в годівлі свиней власниками домогосподарств України.

Фактично всі різновиди амаранту — однорічні. Деякі сорти можуть досягати 2-х метрів у висоту.
Стебла зазвичай розгалужені і сильні. Колір листя — від темно-зеленого до червоного. Суцвіття, як правило, дуже щільні, з одностатевими квітками.
З квітів амаранту однієї рослини можна отримати до 50 000 насіння. Це невеликі зерна, в формі диска, товщиною менше одного міліметра.

Типи амаранту. Основні сорти, поширені на різних континентах

Тепер розповімо про основні сорти амаранту, які зустрічаються на різних континентах нашої планети.
Amaranthus acutilobus
Amaranthus albus (амарант білий) — трав’яниста рослина, досягає висоти від 10 до 70 см. Листя еліптичне, або лопатеве і чергується. Насіння має ширину близько 1 мм і колір від червоно-коричневого до чорного.
Amaranthus blitoides — щириця лободовидна.
Amaranthus blitum (амарант жмінда): досягає висоти зростання до 100 см. Відомі різні підвиди і культивовані сорти:

  • ssp. emarginatus (стебла розтягнуті, тонкі, від червоного кольору до темно-пурпурного);
  • ssp. blitum (стебла подовжені, тонкі, від винного до темно-фіолетового кольору, листя зелене, з легким червонуватим відтінком);
  • ssp. blitum var. oleraceus (стебла злегка вертикальні, сильні і часто порожнисті, з бахромою, блідо-білуваті, листя блідо-зелене з білими прожилками);
  • ssp. blitum var. lividus (стебла прямі, міцні і часто порожнисті, з бахромою, листя зелене або фіолетове з фіолетовими прожилками);

Amaranthus bouchonii (щириця бушона).
Amaranthus caudatus L.
Amaranthus chlorostachys (щириця гібридна).
Amaranthus cruentus L. (щириця багряна). У листі, стеблах і квітках амаранту утворюються різні барвники, які використовуються в південноамериканських регіонах для фарбування харчових продуктів і напоїв. Терте насіння амаранту надають хлібу, випічці особливо приємний апетитний колір.
Amaranthus cruentus x powelli — темно-бордового кольору, з великими нависаючими суцвіттями. Володіє неймовірним забарвлюючим ефектом, а тому використовується для фарбування тканин.
Amaranthus dubius
Amaranthus lividus
Amaranthus retroflexus (щириця загнута)
Amaranthus spinosus L.
Amaranthus spinosus folium — цей різновид широко використовується в Мексиці при захворюваннях нирок.
Amaranthus tricolor
Amaranthus viridis L. (зелений амарант) — здавна застосовується в індійському аюрведичному зціленні.

Особливості культивування амаранту: загальна інформація

Коротенько розповімо про особливості культивування амаранту. Багато в чому все залежить від конкретного сорту, тому ми акцентуємо увагу на загальних особливостях.
Амарант в значній мірі невибагливий до землі. 100 грамами насіння можна засіяти цілий гектар землі.
Однак для отримання хорошого врожаю важливо дотримуватись таких умов:

  • тепла погода;
  • багато сонячного світла;
  • використання компосту;
  • посіви на суглинисто-гуміновому грунті.

При посівах на присадибних ділянках необхідно попередньо висадити насіння в горщики. Найкраще це робити в кінці березня або початку квітня. А тільки потім сходи пересаджувати на відкритий грунт. Посів безпосередньо в грунт найкраще проводити в травні.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-