Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Бізнес привабливість амаранту

 Амарант є дуже особливою сільськогосподарською культурою – поживною, цілющою, економічно вигідною, з необмеженими перспективами та напрямами використання.

За цілющою силою амарант можна порівняти хіба що з женьшенем та золотим вусом. За поживною цінністю перевершує більшість рослин. Основна харчова культура інків, ацтеків, майя. Вирощується понад 8 000 років.

Зміцнює дух і тіло. Підвищує життєвий тонус, покращує настрій. Очищує організм, викликає почуття легкості в тілі. Найсильніший антиоксидант, який тільки існує в природі. Зберігає молодість. Білок амаранту за своєю якістю та цінністю перевершує всі рослинні та тваринні протеїни. Білком багаті як насіння, так і зелень.

Амаранту, в першу чергу органічний, є дуже цінним у тваринництві – він сприяє підвищенню імунітету тварин, покращенню репродуктивної функції та збільшенню продуктивності за рахунок оптимізації процесів метаболізму;

Ця культура вражає своєю простотою, доступністю (можна вирощувати в полі та на присадибній ділянці, пророщувати вдома), а також глибиною тих властивостей, які потрібні людини (збалансоване харчування, підсилення імунітету, забезпечення тіла енергією, мозку — нейромедіаторами, збереження молодості шкіри та подовження віку).

В Україні асортимент продукції з амаранту вже більше 100. З нього виготовляють багато продуктів різного призначення:

 • продукти здорового і дієтичного харчування: олію, безглютенові борошно, крупи, пластівці, швидкі сніданки, гранолу, снеки, хлібо-булочні, кондитерські та макаронні вироби, фіто-чаї, натуральні інгредієнти для згущення та желеювання, добавки у молочні та кисломолочні продукти тощо.
 • фармацевтичні препарати та косметичні засоби;
 • корми для сільськогосподарських та свійських тварин, прідгодування для риб;
 • добрива та препарати відновлення ґрунтів;
 • паливні матеріали.

Завдяки українським виробникам  суттєво збільшився і продовжує  розширюватися  асортимент амарантових продуктів харчування  і виробів.  Амарантовий пектин, згущувач, сироп робить корисними і дієтичними безе,  зефір, морозиво та інші ласощі. Амарантове безлактозне молоко має особливі функціональні властивості. Завдяки саме амаранту відкривається значно більше нових можливостей для задоволення індивідуальних харчових потреб людини при масовому виробництві, що суттєво знижує собівартість високоякісної здорової та дієтичної їжі.

З точки зору бізнесу амарант є дуже перспективною культурою.

 • насіння та вегетативна маса є сировиною для глибокої переробки (фармпрепарати, косметичні засоби, продукти харчування, біодобавки, корми);
 • високорентабельна посухостійка сільськогосподарська культура, відмінний попередник в сівозмінах.

Україна має усі можливості, щоб стати найбільшим виробником амаранту у світі. Завдяки родючим ґрунтам насіння амаранту, яке вирощене в Україні, за багатьма якісними показниками перевершує індійське, пакистанське та перуанське. Достатня кількість сонячної інсоляції дозволяє отримати максимальну продуктивність. Витрати на вирощування насіння амаранту не перевищують 400$/га.

Наведу декілька переваг амаранту:

 • низький транспіраційний коефіцієнт (270) зумовлює дуже економне використання наявної в ґрунті вологи для формування вегетативної маси;
 • помірний виніс поживних речовин з грунту, потрібних для формування врожаю. Середній показник врожаю насіння амаранту в Україні 12 ц/га (до 26 ц/га максимально):
 • невибагливість до агрофону. Переважна більшість фермерів не вносять під амарант мінеральні добрива, що не призводить до його мінералізації, деякі стимулюють розвиток рослин листовими підкормками;
 • понад 80% сільгосппідприємств вирощують амарант за органічною технологією, хоча сертифікованих органічних площ в цьому році менше 10%:
 • коефіцієнт листової поверхні близько 10, тобто на 1 м2 площі ґрунту припадає 10 м2 сукупної листової поверхні для максимального поглинання СО2, що може враховуватися в глобальних програмах запобігання надлишковій концентрації СО2 в повітрі;
 • культура С4 типу фотосинтезу, що дає можливість оптимізувати внутрішні витрати енергії в рослині та не припиняти фотосинтез у спекотний період дня:
 • здатність розвиватися на слабозасолених грунтах та «витягувати» надлишки калію та натрію робить амарант гарним меліорантом;
 • невисокі норми висіву (до 1,5 кг/га) дозволяють створити достатні запаси посівного матеріалу на випадок природних катаклізмів і швидко відновити сільгоспвиробництво:
 • в Україні амарант можна висівати поукосно та пожнивно до 15 липня і отримувати другий врожай. В субтропіках та тропіках отримують повноцінних два врожаї:
 • протягом чотирьох років закупівельна ціна на амарант в Україні не знижується нижче 25 000 грн/т, а на органічний коливається в межах 40 000 – 50 000 грн/т, що робить його привабливим для вирощування:
 • весь амарант, що вирощується в Україні викуповується;
 • переробка амаранту різнопланова. Використовуються насіння, вегетативна маса та відходи від післязбиральної доробки насіння. Сировина користується попитом в харчовій, косметичній, фармацевтичній, хімічній, паперовій, енергетичній галузях.

 

Пропоную відео-сюжет від проекту «Агробізнес сьогодні».

 

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-