Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Кенійський дослідник збагачує борошно фруктами і амарантом

Професор Виолет Мугалаваі (Violet Mugalavai), фахівець по продуктах харчування, протягом декількох років з усіх сил намагався знайти на профільному ринку борошно багате поживними речовинами.

У 2014 році вона почала непрості дослідження, мета яких — знайти власне збагачене борошно. Їй знадобилися три роки досліджень, щоб підібрати потрібні інгредієнти і створити якісний поживний продукт.

Професор Виолет Мугалаваі
Професор Мугалаваі, що спеціалізується на питаннях харчування в Університеті Елдореті (розташований в однойменного місті Кенії), все-таки знайшла правильну формулу живильного борошна. Мета її досліджень — вирішити проблему недоїдання і браку продуктів в Кенії зокрема і в Африці в цілому. Про це повідомляє сайт Business Daily Africa.

Альтернатива хімічним речовинам
«Проблема в тому, що більша частина борошна, представленого на ринку, збагачена хімічними речовинами, істотно відрізняються від тих, які виробляються з натуральних інгредієнтів — фруктів і овочів. Натуральні інгредієнти дозволяють, отримати більш здорове борошно в порівнянні з більшістю його сортів, представлених на ринку », — пояснює Виолет Мугалаваі.

Зверніть увагу! Частково приготоване борошно містить в собі поживні речовини, отримані з солодкої картоплі (батат), апельсинової м’якоті і насіння амаранту.

Збагачене борошно виробляється в харчовій лабораторії університету. Продукт також схвалений Кенійським бюро стандартів (Kebs) — виконавши встановлені стандарти для продукції, придатної для споживання людиною.

Експерт по продуктах зазначає, що зі створеного продукту можна приготувати кашу швидкого приготування або УГАЛІ, на що потрібно менше 30 секунд або хвилину відповідно.

До речі! УГАЛІ, також поп — основне блюдо раціону африканської етнічної групи календжін. Поширена в багатьох країнах південної і південно-східної Африки під різними назвами. Вікіпедія.

«Спочатку ми розмелюємо зерна кукурудзи або сорго, потім змішуємо з різними сухими і розмолотими добавками, такими як овочі та фрукти. Потім ми використовуємо електричний дегідратор для їх часткового приготування », — каже професор Мугалаваі.

Електричний дегідратор харчових продуктів в університетській лабораторії з переробки харчових продуктів є одним з надійних способів сушіння в порівнянні з заморожуванням, оскільки це робиться один раз.

«Електрична сушарка оснащена теплообмінником в якості джерела тепла і термостатом, який контролює температуру в районі 50 ° C. У сушарці також є вентилятор, який забезпечує охолоджуючий ефект », — зазначила Виолет Мугалаваі, додавши, що можна плоди овочів сушити, а потім використовувати їх протягом наступних трьох місяців.

Це одне з нововведень, продемонстрованих в ході недавньої виставки агробізнесу Університету Елдорет.

«Береться столова ложка борошна — цього достатньо, щоб приготувати кухоль каші. Потім додаємо гарячу воду (100 ° С) і розмішуємо протягом 30 секунд, поки вона не стане досить густою. Потім каша готова до вживання », — каже професор Мугалаваі.

У роздрібних магазинах борошно продається в упаковках по 500 грам. Щодня вдається приготувати лише близько 50 кілограмів борошна — через невеликий розмір переробного заводу. Це означає, що в університеті виробляють 100 пакетів, які будуть продаватися в роздріб на загальну суму 20 000 шилінгів (трохи менше 200 доларів США). Професор сподівається співпрацювати з великими компаніями, щоб розширити їх ринок.

«Ми розраховуємо на спільну роботу з відомими на ринку харчовими компаніям, щоб підвищити якість продукції», — говорить професор Мугалаваі.

Вона каже, що попит на борошно, розроблену в університеті, істотно зріс. Деякими з їх клієнтів є лікарні і готелі в місті Елдорет.

Дослідник відзначає, що деякі з їх цільових клієнтів проживають в напівпосушливих і посушливих округах.

Проф. Мугалаваі додала, що це було частиною проекту по зниженню післяжнивних втрат в сільськогосподарському секторі, які становлять від 20 до 40 відсотків. Інші інгредієнти борошна, такі як сорго, грам, зелений банан і коров’ячий горох, проходять перевірку перед схваленням Kebs.

Кенія — одна з країн, яка страждає від нестачі продуктів харчування. Наприклад, дані Кенійського національного статистичного бюро 2018 року показали, що щонайменше 29,9 відсотка дітей у віці до п’яти років по всій країні мають помірно сповільнений ріст і ще 13 відсотків мають недостатню вагу, оскільки вони не отримують достатньої кількості поживних речовин для оптимального фізичного і розумового розвитку.

Згідно з доповіддю, більшість випадків недоїдання трапляються через брак продовольства, бідності, яке може позбавити Кенії її інтелектуального капіталу в майбутньому, якщо не буде вирішена проблема. Професор Мугалаваі вважає, що вона «вбила двох зайців одним пострілом», допомагаючи знизити кількість випадків недоїдання і допомагаючи знизити післяжнивні втрати сільськогосподарських підприємств.

2 комментарияЗалишити коментар

Доброго дня! Скажіть будь ласка як правильно зберігати амарантове борошно? Я думаю купити борошно для випічки, але боюсь, щоб у ньому не завелась якась живність чи щоб воно не відсиріло.

Lena, 05.12.2019

    Доброго дня! Для зберігання амарантового борошна візьміть банку чи ємність, яка плотно закривається. Амарантове борошно варто зберігати у холодильнику або у прохолодному сухому місці, тоді воно збереже свої властивості на довший час. І, звичайно, одразу ж після покупки перевіряйте борошно на наявність жучків. Щоб не хвилюватись за якість борошна, замовляйте його на нашому сайті. Ми гарантуємо якість нашої продукції.

    Світлана, 05.12.2019

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-