Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Фізична та психологічна реабілітація військових і цивільних в Україні. відновлювальне харчування – невід’ємна складова реабілітації

Тема реабілітація в усіх її напрямах зараз стоїть на піку актуальності. І сьогодні суспільство ще навіть не повністю усвідомлює, наскільки її соціально-гуманітарна роль зростатиме у наступні роки. Але це бачать фахівці різних галузей, вкладають свої знання і досвід у розвиток традиційних і інноваційних методів реабілітації. Можливість неформально та відверто обговорити негайні та перспективні питання, знайти шляхи об’єднання зусиль представилася на форумі «Фізична та психологічна реабілітація військових і цивільних в Україні. Сьогодення. Майбутнє», який в відбувся 27 квітня. Організатор заходу KYIV REHAB FUTURE 2024.  Плідне спілкування відбулося у гостинному просторі «ВЕЖА на Почайні».

Програму складали різноманітні теми, але всіх їх об’єднувало найголовніше: повернення до нормального здорового активного життя українців – військових і цивільних. Ось деякі з доповідей.

Петро ОСТРОВСЬКИЙ, лікар зі спортивної медицини, автор методу RIО (Reflex Integration of the Organism) вийшов далеко за межі своєї доповіді  «Досвід застосування методу рефлекторної інтеграції в реабілітації», торкнувшись багатьох практичних, організаційних і світоглядних питань.

Олександр ВЕЛИЧКО, RSM Invisionarybox, представив доповідь  «Використання сучасних технологій для покращення фізичної та психологічної постреабілітації»

Віра РОМАНОВА, кандидатка психологічних наук, консультантка ООН та ООН жінки, засновниця екосистеми психологічної допомоги METHOD4U, розгорнула у різних аспектах тему психологічної реабілітації.

Тетяна КОСТЕНКО, кандидат психологічних наук, заступник директора ГО «Трініті хаб», доцент кафедри технологій освіти та реабілітації осіб з порушеннями зору факультету спеціальної та інклюзивної освіти УДУ ім. М. Драгоманова представила доповідь «Особливості організації реабілітації ветеранів з порушеннями зору та втратою зору в Трініті хаб»

Юрій КОВАЛЕНКО, кандидат технічних наук, директор ТОВ «ТЕЛЕОПТИК», заступник керівника Центру рентгенівських технологій Асоціації радіологів України підняв дуже актуальну тему використання цифрової рентгенографії для вимірювань при протезуванні.

Військовослужбовець з позивним «БОЙКО», куратор реабілітаційного процесу Патронатної служби «Азову» розповів про особливості реабілітації військовослужбовців на прикладі 12 бригади НГУ.

Анатолій КОРЕНЄВ, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, керівник реабілітаційного центру для українських військових в Португалії у доповіді «Створення мережі реабілітаційних центрів для українських військових з виробництвом натуральних лікарських препаратів та функціонального харчування» підняв тему оптимізації підходів до створення мережевої системи закладів з урахуванням місцевих переваг та особливостей. Це стосується як спеціалізації реабілітаційний центрів, так і організації якісного відновлювального харчування.

Поєднання реабілітаційних центрів з виробництвом натуральних рослинних препаратів та продуктів функціонального харчування з місцевої сировини є доцільним не тільки з економічної точки зору, а й вирішує низку питань соціальної та трудової реабілітації.

Використання унікальної технології екстрагування речовин зрідженими газами, яка не вносить змін у структуру і хімічний склад продукту переробки, забезпечує повне очищення від мікробіологічного забруднення, запобігає окисленню, дає змогу вилучити майже 100% олійного комплексу, отримавши високоякісну олію та максимально очищений  шрот та макуху довготривалого зберігання.

 

Взагалі харчування – здорове, дієтичне, функціональне – з урахуванням індивідуальних харчових потреб і смакових уподобань має бути  невід’ємною складовою реабілітації. Ретельно індивідуально підібране харчування є одним з найважливіших аспектів  відновлення здоров’я в цілому, профілактики ускладнень наявних захворювань і розвитку нових. Цієї темі присвятила свою доповідь «Nutrition (живлення) — невід’ємна складова реабілітації» Ксенія ФОЩІЙ, реабілітолог, інтегративний терапевт, засновниця БФ «Ми сильні. Ми вільні».

Питання МОДИФІКАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ, просування ІДЕОЛОГІЇ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ, забезпечення доступності якісних натуральних екологічно чистих продуктів здорового, дієтичного та функціонального харчування є пріоритетними завданнями таких партнерських організацій як:

ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції»;

ГС «Рух людяності»;

Платформа «МІСІЯ – ЗДОРОВ’Я:  разом задля активного довголіття»;

Мультигалузева платформа «ЗДОРОВЕ  ХАРЧУВАННЯ  ПО-УКРАЇНСЬКИ».

Ідеологія АСОЦІАЦІЇ ВИРОБНИКІВ АМАРАНТУ  ТА АМАРАНТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ – виробництво продуктів здорового, дієтичного та функціонального  харчування з натуральної, екологічно чистої, органічної сировини вітчизняного походження за максимально щадних технологій обробки. Грамотне поєднання рослинних продуктів – овочів, зернових, бобових, насіння, фруктів і ягід у виробництві харчових продуктів та кулінарії  може значно підсилювати їх корисні властивості, здатність задовольняти певні індивідуальні харчові потреби людини.

Як зразки продуктів здорового і дієтичного харчування у доповіді представлена продукція:

ТМ HEALTHY GENERATION (натуральні продукти без цукру і глютену на основі амаранту – корисні сухі сніданки, пластівці, кондитерські та макаронні вироби, олії),

ТМ GRAND AMARANTH (амарантовий безгютеновий хліб,  мафіни, сухарики НЕ містять глютену, лактози, цукру, дріжджів, крохмалю, тваринних жирів, яєць),

ТМ ДОБОРОЇЖ (корисні енергетичні  перекуси: батончики і халва  тільки з натуральних складових: горіхів, насіння, сухофруктів. Без цукру та підсолоджувачів),

ТМ VITEOHEMP (вироби з коноплі для підтримки сил та здоров’я – енергетичні батончики, протеїн, конопляна олія)$

НПП «Біолер» (якісний лецитин соняшниковий, який є базовою складовою кожної клітини організму),

ТМ MARYMAG, унікальний, запатентований магнієвий продукт бездоганної якості.

ГС «РУХ ЛЮДЯНОСТІ» з партнерами реалізують пілотний проект у Первомайській громаді на Харківщині «ПЕРВОМАЙСЬКА МТГ — ГРОМАДА ЛЮДЯНОСТІ». Ключове завдання проекту – створення екосистеми цілісної, комплексної, інтегральної реабілітації   постраждалих від війни та забезпечення цілісного здоров’я. Складові цілісної, комплексної, інтегральної реабілітації, забезпечення здоров’я та розвитку людини:

 1. Медична реабілітація та забезпечення цілісного здоров’я – надає змогу значно знизити частоту ускладнень у поранених, прискорити строки одужання, зменшити ступінь інвалідизації, суттєво зменшити прояви психосоматичних і поведінкових розладів. Комплекс фізіотерапевтичних процедур допомагає зняти біль, запальні процеси, прискорити регенерацію тканин.
 2. Фізична реабілітація та забезпечення цілісного здоров’я – терапевтичні вправи; масаж; гігієнічні (природні) фактори; механотерапія; працетерапія; психотерапія.
 3. Соціальна реабілітація та забезпечення цілісного здоров’я – це відновлення порушених чи втрачених суспільних зав’язків, соціальних функцій, приведення індивідуальної чи колективної поведінки у відповідність із загальновизнаними суспільними нормами і правилами.
 4. Психологічна реабілітація та забезпечення цілісного здоров’я— комплекс заходів реабілітаційної (відновлювальної) медицини спрямованих на відновлення психічних та фізичних сил в людини, яка має психічний розлад до контрольного рівня, тобто здатності працювати.
 5. Ментальна реабілітація та забезпечення цілісного здоров’я – формування система переконань, уявлень і поглядів індивіда або суспільної групи, відтворення сукупного досвіду попередніх поколінь.
 6. Духовна реабілітація та забезпечення цілісного здоров’я – формування духовного світу особистості щодо сприйняття духовної культури людства, освіти,-  науки, мистецтва, релігії, моралі, етики.
 7. Інтелектуальна реабілітація та забезпечення цілісного здоров’я — включає в себе формування комплексу знань і умінь в області культури розумової праці, вміння визначати цілі пізнавальної діяльності, планувати її, виконувати пізнавальні операції різними способами, працювати з джерелами, оргтехнікою, займатися самоосвітою.
 8. Фінансова реабілітація та забезпечення цілісного здоров’я – можливість отримати джерела фінансування потреб.

 

Як нагодувати військових

Норми харчування військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань затверджені Постановою КМУ від 29 березня 2002 р. N 426 і востаннє корегувалися Постановою КМУ від 22.07.2016 р. N 470. Вони, зокрема передбачають на добу:

 • 770 г борошняних виробів –730 г хлібо-булочних і 40 г макаронних;   .
 • м’ясо – 250 г, риба – 150 г;
 • жири тваринні топлені, маргарин –15 г;
 • олія – 25 г;
 • сир сичужний твердий –20 г;
 • масло –30 г;
 • цукор –70 г;
 • сіль, сіль йодована –25 г;
 • картопля і овочі, усього –900 г (у тому числі, картопля – 600 г, капуста –130, буряки –30, морква –50, цибуля –50, огірки, помідори, зелень – 40).
 • Яйця курячі, штук (на тиждень!!!) 2.

Як бачимо, перевантаження швидкими вуглеводами при катастрофічній нестачі білків! Також в раціоні незбалансованість амінокислотного та жирокислотного складу, нестача вітамінів і мінеральних елементів. Додатково військові споживають те, що купляють самі або отримують від волонтерів. А це частіше за все згущонка, солодкі напої типу кока-коли, печиво з рафінованого борошна, цукерки, батончики типу снікерсів. Відомо, що при закупівлі продуктів для фронту волонтерські організації проводять тендери, в яких головним критерієм є ціна…

Якщо ми зараз не можемо вплинути на покращення затвердженого раціону харчування, то маємо забезпечувати додаткове харчування, яке хоча  б часткове компенсувало те, чого не доотримують військові. А для цього потрібна цілеспрямована кооперація розробників та виробників продуктів здорового, дієтичного та функціонального харчування, представників волонтерського руху, закладів, які займаються реабілітацією і всіх, кому небайдуже здоров’я та якість майбутнього життя тих, хто проходить зараз через пекло війни.

 

 

 

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-