Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Чому амарантова олія затребувана в фармацевтиці та лікувальній косметиці за кордоном

Найпопулярнішим і найбільш затребуваним продуктом переробки амаранту в усьому світі є олія з насіння даної культури. Її властивості давно стали темою багатьох досліджень, а застосуванню амарантової олії зарубіжні письменники присвячують свої публіцистичні і навіть художні роботи. Виробництво даного продукту зростає, і при цьому спостерігається зростання його вартості.

 

Інтерес до олії амаранту має світовий рівень

Якісна, без будь-яких домішок олія амаранту має свою ціну. Її собівартість в Україні становить близько 40 доларів за літр, середня оптова її ціна в Європі і Америці — 150-200 доларів за літр, в Африці і Азії — до 80-100. За даними американської маркетингової компанії Markets and Markets світовий ринок амарантової олії перевищує 550 млн дол з щорічними темпами зростання на 12%.

Властивості амарантової олії досліджуються в лабораторіях України, Індії, Китаю, Мексики, США Японії, і вчених цікавить можливість впливу за допомогою даного продукту (засобів) на стан судин, серця, нервової і нервової систем. Вивчається також залежність стану шкіри від прийому олії всередину при певних захворюваннях і для профілактики, розробляється рецептура косметики з лікувальним ефектом.

Не оминають своєю увагою вплив олії амаранту і люди, чия діяльність на перший погляд здається далекою від цієї сфери. Так, американський письменник-фантаст і редактор Гаррі Гаррісон (Harry Harrison), його справжнє ім’я Генрі Максвелл Демпсі (Henry Maxwell Dempsey) в своєму огляді альтернативної медицини зупиняється на значенні сквалена. Таку ж тему він порушує на зустрічах зі студентами, зокрема Дартмутського коледжу (Dartmouth College) — приватного дослідницького університету, одного з найстаріших в США.

 

Чому косметика з амарантом дає лікувальний ефект

Слід визнати, що на світовому ринку на фармацевтичну галузь припадає найвищий відсоток споживання амарантової олії (86%). Пояснити це можна унікальними лікувальними і косметичними властивостями даного продукту. На перше місце фармацевти і косметологи ставлять сквален, концентрація якого в амарантовій олії найбільш висока, і його називають природним хімікатом. У 100 г олії амаранту міститься до 5,9 г сквалена, який дійсно концентрований. Можна порівняти його з іншими оліями, що містять сквален (оливкова олія, олія зародків пшениці і олія рисових висівок). Оливкова олія містить близько 280 мг сквалену на 100 г олії, а це навіть менше, ніж одна десята від того, що має амарант.

Вченими акцентується увага на ролі сквалена в забезпеченні здоров’я шкіри, виробництві ліпідів, які, як відомо, впливають на проникність клітин і активність багатьох ферментів, беруть участь у передачі нервового імпульсу, в м’язовому скороченні, створенні міжклітинних контактів. Ліпіди також утворюють енергетичний резерв організму, беруть участь у створенні водовідштовхувальних і термоізоляційних покривів, захищають різні органи від механічних впливів.

Велика частина унікальної користі для здоров’я олії амаранту пояснюється наявністю сквалену. У процесі досліджень встановлено, що дане з’єднання має загально зміцнюючу, імуномодулюючу, протизапальну, антиоксидантну дію, позитивно впливає на стан серцево-судинної системи. Встановлено також, що, незалежно від того, амарантова олія приймається всередину або застосовується зовнішньо, молекули сквалану легко вбудовуються в ліпідний шар шкіри, зміцнюють його, утворюючи захисну плівку, яка перешкоджає втраті вологи. Дана органічна сполука також володіє унікальною здатністю «транспортувати» інші речовини. Завдяки цьому при використанні олії зовнішньо її компоненти проникають в шкіру набагато глибше, тим самим надаючи більш потужний позитивний ефект базового засобу догляду. Як показує практика, олія амаранту також дає позитивний ефект при лікуванні псоріазу, деяких форм дерматиту і прищів. При прийомі всередину вона попутно допомагає в зміцненні серцево-судинної системи.

Тут може з’явитися заперечення, що сквален присутній в шарах шкіри: він є в сальних залозах. Завдяки йому зберігається цілісність рогового шару, еластичність, вологість і м’якість шкіри. Правда, у віці після 25 років вироблення сквалена знижується, і його запаси треба поповнювати: застосовувати засоби з скваленом, додавати в свій раціон продукти, багаті цією цінною речовиною.

У складі амарантової олії більшу частину (22%) складають насичені жири, і це робить продукт корисним для внутрішнього споживання в невеликих кількостях. Крім домінуючої лінолевої кислоти, в складі також є досить велика кількість олеїнової кислоти і пальмітинової кислоти. Пальмітинова кислота є хорошим засобом, що очищає шкіру, і це робить засіб корисним при таких станах, як прищі і псоріаз.

 

Знову про цінні властивості амарантової олії

У амарантовій олії містяться також ненасичені і насичені жирні кислоти, вітамін Е в обох формах — токофероли і токотрієноли. Ці речовини разом зі скваленом та іншими мікроелементами, такими як фосфоліпіди і фітостероли, роблять даний продукт унікальним, що володіє рядом терапевтичних властивостей.

  1. Пом’якшувальний ефект. Як доведено дослідженнями і практикою, сквален і олеїнова кислота є відмінними пом’якшуючими засобами. Оскільки сквален є основним компонентом натурального шкірного сала нашого організму (дане з’єднання становить 13% шкірного сала), він зберігає шкіру зволоженою, запобігаючи виходу вологи.
  2. Захист шкіри. Амарантова олія бере участь в створенні ліпідного бар’єру (жирового шару) на зовнішньому шарі нашої шкіри, що захищає її від токсинів і мікробів. Відбувається це завдяки сквалену і дії лінолевої кислоти, адже лінолева кислота становить близько 50% олії амаранту.
  3. Живильна функція. До складу амарантової олії входить лінолева кислота — незамінна жирна кислота. Організм не може її синтезувати, тому необхідне поповнення її за рахунок раціону. Прийом всередину або нанесення олії амаранту на шкіру забезпечує надходження лінолевої кислоти. Дефіцит цієї кислоти призводить до появи сильної сухості, дерматиту і навіть випадання волосся. Запобігти негативним явищам допомагають також сквален, вітамін Е, і завдяки останньому можна не тільки підживити шкіру, але і пом’якшити її, усунути шорсткість.
  4. Протизапальна дія. Нанесення олії амаранту на шкіру допомагає зменшити псоріаз і дерматит, які є запальними реакціями нашої імунної системи.
  5. Усунення рубців. Вітамін Е ефективно зменшує шрами. При цьому відмінності в кольорі шкіри навколо рубця стають менш помітними.
  6. Боротьба проти новоутворень. У більшості випадків за допомогою олії амаранту вдається позбутися різного виду новоутворень, зупинити їх розвиток.

Крім того, коли амарантову олію приймають усередину, організм додатково отримує кардіозахисний засіб, захист від впливу шкідливих речовин.

Що стосується оптимальної дози олії амаранту для прийому всередину, особливо щодо кількості сквалену, який необхідний людині, то це залежить від стану здоров’я. За даними досліджень зарубіжних фахівців, це можуть бути від 3 до 18 г олії в день. Ідеальне дозування може порадити лікар.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-