Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарант як ліки і виробництво трав’яних гранул: огляд новин за жовтень 2018 року

Пропонуємо вашій увазі огляд найбільш цікавих, на наш погляд, новин про амарант за жовтень 2018 року. Вони дозволяють переконатися в черговий раз, що рослина є цінним, натуральним лікарським продуктом і може використовуватися в різних галузях.

В Україні почали виробництво трав’яних гранул з амаранту

Протягом вересня-жовтня в Україні тривала збиральна кампанія — фермерські господарства збирали урожай амаранту. Крім традиційних продуктів переробки цієї рослини, в 2018 році з вегетативної маси культури в Україні почали виготовляти трав’яні гранули.

Як повідомив глава Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції, Олександр Дуда, станом на кінець жовтня 2018 року, основна частина фермерських господарств України завершила збирання амаранту.

За його словами основним продуктом сьогодні є насіння, з якого в подальшому виробляють:

 • олію;
 • крупи;
 • пластівці і панірувальні сухарі;
 • хліб;
 • суміші для дитячого харчування.

Крім того, з насіння амаранту виготовляють підгодовування для риб і корм для тварин, в тому числі домашніх.

За словами Олександра Дуди, відразу три українські підприємства зайнялися виробництвом трав’яних гранул з вегетативної маси амаранту. Ці підприємства знаходяться в різних областях країни:

 • Донецькій;
 • Херсонській;
 • Тернопільській.

Як прогнозує фахівець, в наступному році кількість таких підприємств значно зросте. Він зазначає, що рентабельність виробництва і поживна цінність амарантових гранул набагато вища, ніж у гранул з люцерни. Але найбільш важливим є те, що вони користуються попитом не тільки на внутрішньому, а й на зовнішньому ринку. Станом на жовтень 2018 року приблизна оптова вартість реалізації — 5 гривень за кілограм готової продукції.

Зелений амарант, як ліки від цукрового діабету

Повідомляється, що наукові співробітники Al Shifa Pharmacy (Індія) в ході лабораторних досліджень встановили, що зелений амарант (відомий ще як гібрид Amaranthus), в майбутньому може застосовуватися в якості натурального лікарського препарату для лікування цукрового діабету.

шрот амаранту як лікувально-профілактичний засіб

Примітно, що зелений амарант раніше використовувався для позбавлення від цього захворювання, але тільки як народний засіб в південних регіонах країни.

Зокрема, різні профільні видання, медичні журнали вказують, що індійські науковці досліджували антидіабетичний і антиоксидантний потенціал листового екстракту зеленого амаранту у індукованих стрептозотоцином діабетичних мишей.

В ході досліджень вони перорально годували мишей екстрактом листя зеленого амаранту. Дози — 200 міліграм і 400 міліграм на кілограм протягом двох тижнів.

Вченими постійно проводився контроль рівня вмісту глюкози в крові піддослідних мишей. Зокрема, заміри проводилися на:

 • 1;
 • 4;
 • 7;
 • 15 день після введення в раціон мишей екстракту зеленого амаранту.

Такі досліди дозволили визначити справжній вплив зеленого екстракту листя амаранту:

 • на трансаміназу з глутамату в сироватці крові;
 • на трансаміназу глютамату в сироватці;
 • на лужну фосфатазу;
 • на холестерин;
 • на ліпопротеїн високої і низької щільності;
 • на антиоксидантний потенціал і гістопатологічні зміни.

Були отримані результати, які вказують на те, що і перша, і друга доза екстракту зеленого листя амаранту дозволяє істотно зменшити рівень вмісту глюкози, а також істотно знизити пов’язаний з гіперглікемією окислювальний збиток.

Крім того, було встановлено, що такий екстракт істотно покращив біохімічні показники крові, які безпосередньо пов’язані з виникненням і розвитком цукрового діабету.

Підводячи підсумок, слід зазначити, що отримані результати досліджень вказують на те, що екстракт з зеленого листя амаранту за своїм реальним потенціалом підходить для застосування, як натуральний препарат від цукрового діабету. І підтверджує обґрунтованість застосування амаранту народною медициною, як протидіабетичної добавки.

Рідкісні рослини і їстівні квіти для лікування різних хвороб

В одній із сусідніх країн в центрі, який займається овочівництвом, вчені «розбили» город майбутнього. На ньому вирощували незвичайні рослини, квіти, які здатні стати справжньою панацеєю для людства.

Зокрема, заслуговує на увагу унікальний овочевий сорт хризантем, виведений на основі японського сорту. Він допомагає боротися з антиоксидантами. А ще в ньому багато корисних речовин — калій, аскорбінова кислота, різні мінерали.

Однак справжньою гордістю вчених, що займалися городом майбутнього, є червонолистий амарант. Вчені пов’язують даний сорт амаранту зі здоровим харчуванням, а також впевнені, що він може бути корисним для здоров’я.

Тому отримані результати в подальшому будуть доповнюватися новими дослідженнями. До того ж, зеленим амарантом відносно недавно стали цікавитися вчені з Італії.

Як наголошується в повідомленні, в Італії планується запустити державну програму, що допомагає людям, які страждають на алергію або непереносимість глютену. Амарант же хороший ще й тим, що крім своїх високих поживних властивостей характеризується повною відсутністю глютену.

Зате використання амарантового борошна дозволить таким людям їсти без обмежень будь-яку випічку і, особливо, традиційну для італійців піцу.

Підводячи підсумок

Як бачите, з усіх регіонів планети продовжують надходити науково обгрунтовані підтвердження того, що амарант дійсно являє собою цінну рослину, що відрізняється поживними і лікувальними властивостями.

Слідкуйте за нашим сайтом і скоро ми підготуємо чергову порцію новин — тепер уже з-за кордону.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-