Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарантові добавки для продуктивного тваринництва

Максимальну віддачу в тваринництві можна отримати завдяки застосуванню якісних вітамінізованих кормів. Це правило однаково працює і в промислових, і в приватних масштабах. Тварини, які отримують корми, в яких міститься амарант, менше хворіють, швидше набирають вагу, у корів і кіз підвищуються надої молока і його жирність. При цьому позитивні зміни відбуваються без участі будь-яких штучних домішок, а за рахунок натуральних компонентів корму. Тепер більш детально про це та про деякі добавки.

 

За рахунок чого утворилися переваги?

 

поживні корми з амарантом

Амарант давно відомий унікальністю свого складу. У ньому тільки вітамінів налічується 10 найменувань і стільки ж — мікроелементів, а перелік всіх корисних речовин може зайняти цілу сторінку. Серед усіх відомих і найбільш популярних зернових культур ця рослина визнана найкращою за збалансованістю амінокислотного складу. Амарантові немає рівних і за якістю білка: він ближче всього до теоретично розрахованого ідеального білку. Так, якщо коефіцієнт оцінки до ідеального білку в амаранті становить 75%, то в коров’ячому молоці — 72%, сої — 68%, ячмені — 62%, пшениці — 60%, кукурудзі — 44%, арахісі — 32%. У процесі досліджень доведено, що насіння цієї рослини містять білка більше, ніж пшениця, жито, кукурудза, гречка і соя.

Лідирує амарант і за рахунок присутності в ньому великої кількості амінокислот. За вмістом лізину, триптофану, аргініну, метіоніну і фенілаланіну він перевершує практично всі відомі зернобобові культури. Особливо слід відзначити великий вміст лізину (в 30 разів більше, ніж в пшеничному зерні). Корми з амарантом завдяки наявності лізину краще засвоюються, оскільки ця амінокислота сприяє кращому засвоєнню інших інгредієнтів.

Всі речовини, що містяться в амаранті, працюють на зміцнення здоров’я тварин і птиці. Корми та добавки на основі продуктів, отриманих під час переробки цієї рослини, мають ряд важливих властивостей. Це:
• протизапальна;
• протипаразитарна;
• противірусна;
• регенераційна.
Крім того, завдяки таким кормам і добавкам зміцнюється імунітет, з організму виводяться токсини, вдається запобігти захворюванням.

 

Про деякі корми і добавки з амарантом

 

Відразу відзначимо, що переробка зерна в повнораціонні комбікорми підвищує ефективність його використання на 20-30%. Наприклад, використання кожного центнера комбікормів порівняно з зернофуражем дає можливість отримувати додатково 25-30 кг молока, 3-4 кг м’яса, 75-90 яєць. При цьому корми і добавки з амарантом містять в собі:
• вітаміни А, B, D, E, K;
• кальцій;
• амінокислоти;
• макро- і мікроелементи;
• протеїн;
• жир.
Різниця може бути в пропорціях, залежно від властивостей складових корму або добавки і від вікової категорії тварин або птиці. Так, у багатьох кормах вказується сирий протеїн, тобто загальна кількість білків, амінокислот і амідів. Він повинен бути присутнім в раціоні тварин в достатній кількості, і це необхідно для повноцінного розвитку клітин, всіх систем і органів, для підтримки здоров’я. Чим менше вік тварини або птиці, тим більший відсоток сирого протеїну зазвичай міститься в комбікормі. Наприклад, в комбікормі із зеленою масою амаранту для годування індиків в період 1-8 тижнів міститься 25% сирого протеїну, а для молодняку старше 9 тижнів — 21,5%.

добавка для отримання кращих результатів по приросту і продуктивності

Дійсно, ріст, продуктивність, стан здоров’я тварин і птиці залежить від якості кормів, необхідної кількості вітамінів, мінералів і поживних речовин. Для отримання кращих результатів по приросту і продуктивності в раціон часто вводиться Біодобавка амарантова в гранулах, виготовлена тільки з продуктів, отриманих в процесі переробки цієї рослини. В її основі амарантова макуха, борошно з цільного зерна, трав’яне борошно, при цьому така біодобавка підходить для будь-яких домашніх тварин, тобто є універсальною. Для птахів рекомендується додавати до основного корму 15-25% сухих амарантових гранул, а для тварин — 20-30%. Помічено також, що в результаті використання біодобавки з амаранту приріст збільшується до 25%, при цьому підвищується якість продукції, і це стосується як м’яса, так і молока та яєць. Крім того, знижуються ризики появи захворювань і у тварин, і у птиці. Так, в процесі спостережень встановлено, що навіть кролики, які найбільше схильні до падежу від інфекцій, при отриманні з кормом біодобавки з амаранту легко переносять інфекції.

добавка з мінералами і мікроелементами

Корисно вводити в раціон тварин також інші добавки і повноцінні корми з амарантом. Так, для годування поросят часто вводиться престартер або повнораціонний гранульований комбікорм, збагачений вітамінами та мінералами. Його склад підібраний так, що в ньому легкоперетравлювані компоненти, найкраща комбінація всіх необхідних біологічно активних речовин, оптимальне процентне співвідношення цих компонентів. Престартери з амарантом відрізняються наявністю великої кількості протеїну, жиру, лізину, ненасичених жирних кислот. Важливо також те, що в складі цієї зернової культури присутній сквален — органічна сполука, яка при потраплянні в організм вивільняє з води кисень, що знаходиться там, і насичує ним тканини і органи. Тому амарант у складі корму грає роль сильного імуностимулятора. Такий корм, зокрема, сприяє формуванню міцного скелета і мускулатури.

комбікорм для високих результатів тваринництва

Одним із шляхів підвищення якості харчування тварин є використання комбікормів з макухою амаранту. Даний продукт отримують при виробництві олії з зерна шляхом пресування, і в результаті в ньому залишається велика кількість жиру і перетравного білка, тому макуха вважається відмінним білковим кормом: дорослим в роздробленому вигляді, а молодняку — краще в розмолотому. Така добавка містить 33-35% збалансованого білка, 5-9% олії, а також фосфор, кальцій, магній і рутин або вітамін Р. Так, кількість магнію тут в 2, а кальцію — в 7 разів вище, ніж у пшениці, рису. Особливий склад самого амаранту і комбікорми на його основі дає високі результати при вирощуванні молодняку. Наприклад, в результаті використання макухи амаранту в комбікормах для курчат-бройлерів в кінцевому підсумку вміст незамінних амінокислот в м’ясі підвищується на 9,5%, замінних амінокислот — на 7,5%. Протягом періоду вирощування курчат-бройлерів з 5 по 42 день жива маса і її середньодобовий приріст вище, ніж зазвичай. При цьому витрати комбікорму на 1 кг приросту живої маси в середньому як в натуральному, так і в грошовому вираженні менше, ніж при годуванні курчат звичайним комбікормом.

 

висівки кормові на основі амаранту як складова успішного тваринництва

Доведено також користь висівок кормових на основі амаранту. Основною їх цінністю вважається високий вміст харчових волокон, а також біологічно активних компонентів цільного зерна. Зокрема в цьому продукті переробки зерна міститься близько 80% амінокислот, у великій кількості вітаміни А, Е, С, групи В, а також калій, кальцій, фтор, мідь, цинк, магній, хром, селен та інші корисні речовини. Якщо говорити про переваги, то в порівнянні з таким же видом продукту з іншого виду зерна амарантові висівки є більш ситними. У них в кілька разів більше клітковини, амінокислот і мінералів, ніж, наприклад, в пшеничних, а протеїн або білок, що входить до складу висівок, практично повністю перетравлюється організмом тварини. При цьому вони володіють відмінною антибактеріальною властивістю, тобто, виявляють ще й лікувальну дію. Кормова цінність висівок залежить від борошна, що залишилося в них: чим його більше, а оболонок зерна менше, тим вище поживність і калорійність корму, і в цьому плані висівки в ущільненій формі вважаються більш поживними. За рахунок того, що висівки є дешевим і важливим компонентом збалансованих кормів, їх використання сприяє зниженню собівартості сільськогосподарської продукції та збільшенню виробництва м’яса, яєць, молока.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-