Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Насіння амаранту: корисні властивості, використання і протипоказання

Амарант, що є більш дрібним родичем кіноа, прийшов до нас від стародавніх інків і ацтеків. Вже вони вживали насіння цієї дивовижної рослини в їжу, вважаючи його надзвичайно корисним і поживним продуктом. Сьогодні зерна амаранту є основою великої кількості безглютенових дієт.

Що ще ми знаємо про цю рослину?

 

Корисний, але маловідомий  

 

Амарант — одне з найдавніших зернових, що вирощувалося ацтеками заради вкрай цінних зерен. Якщо вірити історичним даним, вони і насіння Чіа становили майже 80% щоденного раціону американських племен.

Сьогодні про дивовижні властивості амаранту чула велика кількість людей. І в нашій країні, і за кордоном, ось уже понад 30 років активно досліджуються всі корисні властивості щириці, а також ведуться пошуки нових можливостей медичного, косметичного і харчового використання цієї рослини.

При тому, що амарант досить добре вивчений, існує кілька помилок і невідомих фактів про нього. Саме через них люди до кінця не розуміють, як використовувати найширші можливості щириці.

 

Важливі факти про амарант

 

1.Пророщування насіння 

Пророщене насіння даної рослини містить в 5 разів більше антиоксидантних властивостей, ніж не пророщене. З цієї причини рекомендується пророщувати зерна і потім вживати їх так, як забажається.

Власну амарантову олію можна приготувати, зробивши вижимки з уже пророщеного насіння. Самі паростки можна вживати у всіляких смузі. Наприклад, в банановому: додайте в блендер 500 грамів води, 1 банан і паростки амаранту. Змішайте все до утворення однорідної рідини і вживайте в якості доповнення до сніданку.

 

2. Термічна обробка насіння

Варто відзначити, що навіть при настільки високих показниках корисних речовин, як в насінні амаранту, суттєва їх частина пропадає при тепловій обробці вище 40 градусів. Вже при такій температурі руйнуються ензими і ферменти, губляться біологічно активні зв’язки між молекулами корисних речовин. З цієї причини краще робити вижимки з насіння амаранту своїми руками. Причому використовувати для цього ступку.

Звичайно ж, і покупна олія з амаранту має величезну корисність, але її не порівняти з тією, яка залишиться при власноручному подрібненні насіння.

 

3. Дозування амаранту

Вчені і ті люди, які на собі випробували дивовижні властивості насіння амаранту, відзначають, що дуже важливо вибрати правильне дозування. Вся справа в тому, що речовини, що містяться в щириці, вкрай активні. Вони запускають в організмі масу реакцій, на відміну від звичної їжі.

Здається, що саме такого корисного ефекту ми і бажаємо! Але не варто забувати про те, що надмірною кількістю навіть найкращого продукту можна собі нашкодити. У випадку з амарантом ця шкода виражається в нудоті і незначному розладі шлунка. Лякатися не варто! Адже все це лише реакція організму, який роками забруднювали, на величезну кількість потужних антиоксидантів, вітамінів, мікроелементів і білків.

Щоб не було ніяких проблем з боку самопочуття, перший час не варто вживати амарант в якості самостійних страв і навіть їх основи. Перші кілька тижнів краще додавати його в звичні рецепти і готувати корисні коктейлі. Ще один прекрасний варіант — робити з насіння борошно і пекти з нього хліб. По мірі звикання дозування можна збільшувати.

 

4. Набір ваги

Раніше вже було зазначено, що насіння амаранту часто є основою дієт, але тільки спеціальних. З іншого ж боку вони — абсолютно унікальний продукт, який за своїми параметрами значно перевищує звичні нам молоко, гречку, сою, пшеницю та інше. Варто врахувати, що в насінні амаранту білка на третину більше, ніж у м’ясі. Завдяки всьому цьому амарант стимулює ріст м’язової маси.

 

Корисні властивості 

 

Зерна амаранту — чудове джерело вітаміну А, який не дуже страждає при обробці. Ще вони корисні з таких причин:

 • в насінні міститься речовина – сквален. Він незамінний при синтезі вітаміну D в організмі людини;
 • насіння багате харчовими волокнами, здатними очистити кишечник від токсинів. Крім того, ці волокна чудово покращують травлення!
 • мікроелементи, що містяться у зернах амаранту (кальцій, калій, магній і залізо) зміцнюють як здоров’я в цілому, так і серцево-судинну систему зокрема;
 • білок швидко надає відчуття насичення, що дозволяє не переїдати;
 • регулярне вживання насіння амаранту — прекрасна профілактика захворювань очей, безсоння, пухлин і старечого слабоумства.

По своїм дієтичним властивостям насіння щириці можна порівняти з гречкою і кіноа. Всі вони формують групу псевдозернових. Для стародавніх ацтеків амарант був настільки ж цінним, як сьогодні для нас пшениця. Тільки за своїми корисними властивостями пшениця і амарант не йдуть ні в яке порівняння: в останньому міститься маса білків і вуглеводів, вітамінів і корисних речовин.

Що ще важливо: в насінні щириці немає глютену.

 

Використання насіння амаранту 

 

Існує відразу кілька варіантів використання насіння цієї дивної рослини:

 • можна приготувати з них кашу і їсти як відому всім вівсянку або гречку;
 • можна вичавити з насіння олію і готувати на ній звичні страви, як на рослинному або оливковому;
 • можна розмолоти насіння і зробити з нього борошно, з якого випікати хліб, булочки, коржики, печиво та інше;
 • можна пророщувати насіння і зелені паростки додавати в улюблені салати;
 • можна робити з насіння попкорн!
 • багато іншого.

Найчастіше, насіння амаранту продають в чистому вигляді або в якості борошна. Вартість і того, і іншого буде трохи вище, ніж інших круп, так як амарант не настільки широко поширений.

Зберігати насіння щириці потрібно в прохолодному місці в контейнері з кришкою, яка щільно закривається. Тільки так воно не пропаде і не стане здобиччю комах.

 

Протипоказання насіння  

 

Незважаючи на те, який дивовижний вплив амарантове насіння може оказувати на людину, не всім воно підходить. І у цієї рослини є протипоказання:

 1. Його не варто вживати людям, що страждають на ревматичний артрит і хвороби нирок;
 2. Людям, які мають тяжкі хронічні захворювання. Таким пацієнтам, перед тим як ввести новий продукт в свій раціон, слід проконсультуватися з лікарем.

Фахівці радять не зловживати насінням амаранту в сирому вигляді. Справа в тому, що так воно не дуже добре перетравлюється. Деякі дані свідчать, що сирий амарант здатний тимчасово перешкодити абсорбції нутрієнтів. Найкраще хоч злегка термічно обробити насіння. Але варто враховувати, що в розігрітому вигляді воно втрачає деякі свої корисні властивості, тому оптимально вживати його свіжоприготовленим.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-